צילום: Abed Rahim Khatib/Flash90

חמאס: נעצרו מבצעי פיגועי ההתאבדות בעזה שגרמו למותם של שלושה שוטרים

סגן ראש הלשכה המדינית של חמאס, מוסא אבו מרזוק, צייץ בחשבון הטוויטר שלו כי מנגנוני הביטחון של חמאס תפסו חוליה המונה עשרה חברים, שעל פי הארגון אחראים לפיצוצים בעמדות המשטרה בעיר שהביאה למותם של שלושה שוטרים פלסטינים
 • כופר נפש לכפר על נפשותינו לפני ד'

  תוכן מקודם

 • שבט אחים גם יחד- הגיבוש. האווירה. החוויה. הרישום החל לקריית החינוך בכפר סטרין. הרשמו עכשיו >>>

  תוכן מקודם

 • מחריד: ההודעה שגרמה לצוות הפגיה לפרוץ בבכי.

  תוכן מקודם

 • בזכות כח הצדקה והתפילה מידה כנגד מידה יזכו להתארס עד ראש השנה תשפ"ב

  תוכן מקודם

סגן ראש הלשכה המדינית של חמאס, מוסא אבו מרזוק, הודיע היום (חמישי) כי מנגנוני הביטחון של חמאס בעזה תפסו את החוליה שהייתה אחראית לסדרת הפיגועים בעמדות המשטרה לפני יומיים שהביאה למותם של שלושה שוטרים פלסטינים. אבו מרזוק צייץ את הדברים בחשבון הטוויטר שלו וציין כי החוליה מונה עשרה חברים. ב'חדשות 13' צטטו גורמים פלסטיניים שדיווחו כי חמאס נוהג באכזריות רבה כלפי החשודים, תוך שימוש במכות ובאלימות. בתוך כך, יו"ר הלשכה המדינית של חמאס, אסמאעיל הנייה, קיים סיור מתוקשר בזירות הפיגועים, ונועד עם השוטרים במהלך עבודתם.

כזכור, משרד הפנים בעזה דיווח כי שני פיצוצים אירעו בעמדות של המשטרה הפלסטינית ברצועת עזה, בהם נהרגו שלושה שוטרים ושלושה נוספים נפצעו. מיד לאחר הפיצוצים החלו לדווח בתקשורת הפלסטינית כי מדובר בתקיפה של חיל האוויר הישראלי על אופנוע שנסע בצומת. אולם, בצה"ל אמרו כי לא הייתה תקיפה ובשב"כ טענו כי הם לא מכירים את האירוע. רשת אלג'זירה דיווחה כי שני מחבלים מתאבדים ביצעו את הפיגועים.


זירת הפיגוע הראשון בעזה

משרד הפנים בעזה, האחראי על מנגנוני הביטחון ברצועה, הודיע כי פתח בחקירת נסיבות האירוע. כמו כן, בעקבות האירועים, הוכרז מצב כוננות גבוה בקרב כל מנגנוני הביטחון והמשטרה. בהודעה שפרסם משרד הפנים בעזה נכתב: "הכיבוש הציוני ומשתפי הפעולה שלו פועלים באופן קבוע לפגוע בביטחון של עזה ולדרדרה לעבר אנרכיה ביטחונית". בהמשך פרסם המשרד כי יש בידיו קצה חוט בנוגע לזהות הגורמים האחראים לשתי התקריות.

הפיצוץ ראשון, אירע קרוב למחסום משטרתי בצומת אל-דחדוח בדרום העיר עזה, בפיצוץ זה נהרגו שני שוטרים, ומספר שעות מאוחר יותר נקבע מותו של שוטר נוסף. כחצי שעה לאחר הפיצוץ הראשון, התרחש פיצוץ נוסף במחסום משטרתי בסמוך לחוף הים של עזה ובו נפצעו כמה בני אדם. משרד הבריאות ברצועה פרסם את שמות שני ההרוגים באירוע הראשון, מדובר בסלאמה מאג'ד א-נדים ועלאא' זיאד אל-ע'ראבלי, שניהם בני 32.

מנהיג חמאס, איסמעיל הנייה, התייחס לשני הפיצוצים ואמר כי "אין כל חשש בעזה, היא התגברה על דברים חמורים וגדולים יותר. אנחנו מביעים את תנחומינו על אנשי המשטרה שחרפו את נפשם בשטח בזמן שהם שומרים על ביטחון המולדת ושלום האזרחים". הנייה ביקש להרגיע את הציבור ואמר: "יהיה אשר יהיה הגורם שעומד מאחורי הפיצוצים, המצב תחת שליטה ומנגנוני הביטחון הממשלתיים יאמרו את דברם", הוא הבטיח: "הדברים יתבהרו ויוצגו לציבור, אנחנו בטוחים שנשתלט על המצב ונגיע לכל הגורמים הקשורים לפיצוצים".

דובר חמאס, עבד א-לטיף אל-קאנוע, הטיל את האחריות לאירועים על ישראל ואמר: "הכובשים נכשלו במימוש מטרותיהם, וכך גם ייכשלו משרתיהם בעזה שרוקמים מזימות נגדה ופוגעים בביטחונה."

כתבות קשורות

2 תגובות

סגור לתגובות.

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן