הסרטון המבזה • מפולת ביטחונית לארצות הברית פריצה לשגרירות בתימן ובמצרים

אתמול דווח על רציחתו של השגריר האמריקני בלוב, היום נפרצו שגריריות ארצות הברית בתימן ובמצריים

הסרטון שכונה 'תמימות המוסלמים' שכבר מאתמול  הוא מעורר גלי תסיסה אסלאמיים ברחבי העולם, ממשיך ומפתיע, במהלך הפגנה בתימן נגד הבמאי בעל אזרחות אמריקנית שהפיץ סרטון המבזה את דת האסלאם והעומד בראשה מוחמד, העניינים יצאו מכלל שליטה וההמונים פרצו לשגרירות.

קרא עוד:

[postim]

בקהיר בירת מצריים נרשמו מקרי אלימות קשים כאשר נכון לעכשיו ישנם כבר 20 פצועים מתוכם עשרה שוטרים, אשר נפצעו באלימות הקשה סביב בניין שגרירות ארצות הברית, כאשר חלק מהמפגינים חודרים בחסות ההמולה לבניין וממשיכים להתפרע ולהפגין מתוכי השגרירות, משרד הפנים במצריים דיווח על מספר רב של מתפרעים אשר כבר עצורים המהומות כוללים זריקת אבנים ובקבוקי תבערה מאתמול בשעות הערב, מנגד אנשי הביטחון מבצעים מעצרים ומנסים לפזר את ההמונים שצובאים על שגרירות ארצות הברית על ידי גז מדמיע. נשיא מצריים מוחמד מורסי גינה את האלימות, 'מותר וצריך למחות נגד הסרטון מתוצרת אמריקה שלועג לדת האיסלאם, אבל צריך לשמור שלא יוצרו מקרי אלימות' אמר נציגם של האחים המוסלמי העומד בנשיאות מצריים.

 בצנעא בירת תימן הצליחו כוחות הביטחון להוציא את כל המפגינים שהצליחו לחדור לבניין השגרירות האמריקנית במקום, וזאת לאחר שהמפגינים הציתו רכבים בסמוך והתבצרו במבנה השגרירות, ובתגובה ירו כוחות הביטחון באש חיה לעבר המפגינים, ואו אז הואילו המפגינים לצאת בלא התנגדות, כשהקליעים שורקים מעבר לעורפם, נשיא תימן אמר 'הפריצה לשגרירות מעוררת ריב ומדנים, והיא מפתיעה את כוחות הביטחון והשלטונות בתימן, אני קורא לכולם לא לתת לרגשות לשלוט על המעשים' ביקש נשיא תימן למסור בידי יועצו.

החכי"ם הערביים בשראל, גם מצאו לנכון להתערב ולנסות לקרב את התסיסה גם אל ערביי ישראל, ב'הכל אשמה הציונות', טוענים החכי"ם ההזויים על הבזיון שנוצר לדת האיסלאם עקב פרסומו של הסרטון.

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *