נשיא טורקיה רמז כי בכוונתו לשנות את המצב הנוכחי, בו מדינות העולם אוסרות על טורקיה להשיג ראשי נפץ גרעיניים: "לכל מדינה מפותחת יש". לטענתו, מהלך כזה יבטיח את ביטחונה. "תראו את ישראל", אמר ארדואן. "אף אחד לא מתעסק איתה"

נשיא טורקיה רג'פ טייפ ארדואן רמז הערב (רביעי) כי ייתכן שיפעל להשגת נשק גרעיני. "לאנשים מסוימים יש טילים גרעיניים, אבל הם אומרים לנו שאנחנו לא צריכים טילים גרעיניים", אמר ארדואן. "אני לא מקבל את זה. לארצות הברית ולרוסיה יש. לכל מדינה מפותחת יש". הוא ציין גם את ישראל, שמשום שיש בידיה ארסנל גרעיני, "אף אחד לא יכול לגעת בה".

בנאום שנשא בפני חברי מפלגתו בעיר סיוואס במזרח המדינה, אמר ארדואן כי "יש לנו את ישראל לידנו, כמעט שכנה שלנו. היא מפחידה מדינות אחרות על ידי החזקה של נשק כזה. אף אחד לא יכול לגעת בהם". לדבריו, "יש מדינות שיש להן טילים עם ראשי קרב גרעיניים, לא אחת או שתיים. אבל הן אומרות לנו שאנחנו לא יכולים להחזיק בהם. אני לא יכול להסכים לכך", רמז.

ארדואן גם מחה על כך שמדינות אחרות לא מוכנות למכור לאנקרה נשק ואמר כי זה גרם לכך שהיא פיתחה תעשיית נשק משלה. "ביקשנו פצצות חכמות מהנשיא לשעבר אובמה, אבל הוא סירב. ביקשנו מטראמפ אבל גם ממנו לא קיבלנו. אז אנחנו מייצרים אותן בעצמנו". עוד אמר הנשיא הטורקי, כי ארצו תתחיל לייצר בעתיד הקרוב רחפנים חמושים.

הנשיא הטורקי התייחס גם למשבר עם ארצות הברית סביב רכישת טילי ה-S400 מרוסיה, ואמר כי הוא ייפגש עם הנשיא טראמפ בעצרת האו"ם וידון עמו על רכישת טילי פטריוט. לאחרונה שוררת מתיחות בין טורקיה וארצות הברית בעקבות רכישת מערכת ההגנה S-400 מרוסיה. מדובר במהלך שבעקבותיו ביטלו האמריקנים את עסקת מכירת מטוסי הקרב F-35 לטורקים, מחשש שהרוסים יוכלו לגייס עליהם ידע רב.

טורקיה חתמה על האמנה למניעת הפצה של נשק גרעיני ב-1980. ב-1996 היא חתמה גם על האמנה למניעת ניסויים גרעיניים, שאוסרת באופן גורף הפעלה של פצצות אטום או מימן. לפני כחודש פרשה ארה"ב מאמנת פירוק נשק גרעיני לטווח בינוני שחתמה עם ברית המועצות בזמן המלחמה הקרה. זאת, לאחר שנים בה האשימו ארה"ב ומדינות אירופה את רוסיה בהפרת ההסכם.