בכירי הארגון יחד עם נשיא אפגניסטן, היו אמורים להגיע לשיחות סודיות בנושא נסיגת הכוחות האמריקנים מהמדינה. אך לאחר שהטליבאן לקח אחריות על פיגוע בבירה קאבול, בו נהרגו חייל אמריקני ו-11 בני אדם נוספים, הודיע הנשיא האמריקני על ביטול הפגישות

נשיא ארצות הברית דונלד טראמפ הודיע הלילה (ראשון) כי ביטל פגישה חשאית עם מנהיג טליבאן, שתוכננה להתקיים בקמפ דייוויד, מעון הנופש של הנשיא, יחד עם נשיא אפגניסטן. טראמפ הודיע כי ביטל את הפגישה המתוכננת בעקבות הודעת הארגון, שהודה בביצוע פיגוע בקאבול בירת אפגינסטן, שבו נהרגו חייל אמריקני ו-11 בני אדם נוספים. זאת, לאחר שהחלו מגעים בין הצדדים לקראת שיחות שלום.

כמנהגו, הנשיא טראמפ חשף את הפרטים בסדרת ציוצים בחשבון הטוויטר שלו, "מבלי ליידע כמעט אף אחד, מנהיגי טליבאן וגם, בנפרד, נשיא אפגניסטן, היו אמורים להיפגש איתי בחשאי בקמפ דיוויד ביום ראשון. הם היו בדרכם לארצות הברית הלילה", כתב טראמפ בחשבון הטוויטר שלו. אולם, הוא החליט על ביטול הפגישה בעקבות הפיגוע, עליו קיבל הארגון אחריות.

"הם הגיעו לארצות הברית הלילה, אך למרבה הצער, כדי ליצור מינוף שגוי הם לקחו אחריות על הפיגוע", כתב טראמפ. "ביטלתי את הפגישה מיד וביטלתי גם את המשא ומתן לשלום. איזה סוג של אנשים הורגים כל כך הרבה בני אדם כדי לחזק את עמדת המיקוח שלהם למראית עין? הם לא עשו זאת – הם רק הפכו אותה לגרועה יותר".

לפני שבוע נפגש שליח ארצות הברית לאפגניסטן והממונה על המו"מ, זלמיי חליזאד, עם הנשיא האפגני אשרף גאהני, לאחר שהשלים תשעה סבבי שיחות עם נציגי הטליבאן שנערכו בקטאר. "אנחנו בפתחו של הסכם שיפחית את האלימות ויפתח דלתות לאפגנים לשבת יחד ולנהל משא ומתן על שלום מכובד ויציב ועל ריבונות אפגנית שלא תאיים על ארצות הברית, על בעלות בריתה או על אף מדינה אחרת", כתב חליזאד בטוויטר.