דגימות שנלקחו על ידי סבא"א באתר הגרעין בטהראן שראש הממשלה הגדיר אותו "מחסן גרעיני סודי", הראו שרידי אורניום. איראן עדיין לא הסבירה את מקור השרידים, אך ישנם הסברים אפשריים רבים, ולא ברור ממתי השרידים

דגימות שנלקחו על ידי פקחי הסוכנות הבינלאומית לאנרגיה אטומית (סבא"א) במה שראש הממשלה בנימין נתניהו כינה "המחסן האטומי החשאי" בטהרן, הראו עקבות אורניום – ואף שעברו חודשיים מאז אותם ממצאים, איראן עדיין לא נתנה לכך הסבר ראוי. כך דווח בסוכנות הידיעות רויטרס שציטטה שני דיפלומטים העוקבים אחר פעילותה של סוכנות הגרעין.

על פי הדיווח, שרידי האורניום שהתגלו היו ברמת העשרה נמוכה – כלומר, האורניום שהיה במקום לא היה יכול לשמש לבנייה של נשק גרעיני. "ישנם הרבה הסברים אפשריים לשרידים שנמצאו", אמרו מקורות דיפלומטיים. "אך מכיוון שאיראן עוד לא סיפקה אחד כזה, קשה לזהות את מקור השרידים. בנוסף, אי אפשר לקבוע את מקור חלקיקי האורניום שנמצאו הם מלפני הסכם הגרעין או אחריו".

כזכור, בנאום שנשא מול עצרת האו"ם לפני כשנה, אמר נתניהו כי "החלטתי לחשוף היום דבר נוסף ששיתפנו בו את סבא"א, וכמה סוכניות ביון נוספות. מה שאני עומד לומר לא הוצג באופן פומבי לפני זה, וזו הפעם הראשונה בה אני חושף שלאיראן יש עוד מתקן סודי. הוא נראה כמו מבנה תמים בלב טהרן, אבל אני רוצה להראות לכם איך הוא נראה", אמר נתניהו, וחשף את תמונות המתקן.

"יש שם חומרים רדיואקטיביים", המשיך נתניהו להטיח בפני איראן ומדינות אירופה, "מדינות שמות לב שלאחרונה יש שם פעילות רבות, האנשים שהולכים וחוזרים שם הם גורמים רשמיים איראניים שמנסים לנקות את המתקן הזה מאז שחשפנו את הקודם. הם פינו משם חומר רדיואקטיבי, הוציאו אותו ופיזרו אותו סביב טהרן כדי להעלים ראיות".