השייח' עלי חאטום, נמצא מת בדירתו שבבירות, הבכיר שימש אחראי הביטחון של ארגון טרור לבנוני הכפוף לחיזבאללה. הנסיבות שהובילו למותו נבדקות. כוחות הביטחון פתחו בחקירה וממתינים לקביעה של הרפואה המשפטית

בתקשורת הלבנונית דווח כי גופתו של עלי חאטום, פעיל בארגון "גדודי לבנון להתנגדות לכובש הישראלי" הכפוף לחיזבאללה, נמצאה הערב (ראשון) מת בדירתו ברובע בורג' אל-ברנג'ה שבביירות כשעליה סימני ירי. אולם טרם ברור האם מדובר בחיסול מסתורי או התאבדות.

השייח' עלי חאטום, ששימש אחראי הביטחון של ארגון הטרור הלבנוני, בו חברים מוסלמים, נוצרים ודרוזים. הנסיבות שהובילו למותו נבדקות. כוחות הביטחון פתחו בחקירה וממתינים לקביעה של הרפואה המשפטית. בסוכנות הידיעות הלבנונית דווח כי עם גילוי הגופה מיהרו כוחות הביטחון למקום ופתחו בחקירה, כשהכיוונים הנבדקים הם – חיסול או התאבדות. אולם לפי דיווחים בתקשורת הערבית, מתחזקת ההערכה כי הבכיר שם קץ לחייו.

פינוי הפצועים המדומה: דם, מסוק ודרמה מלחמתית • צפו

דיווחים אלו מגיעים על רקע המתיחות בין ישראל לארגון הטרור חיזבאללה, כשרק לפני שבוע נורו מספר טילי נ"ט מלבנון לעבר בסיס צה"ל ורכבים צבאיים במרחב מושב אביבים הסמוך לגבול. לא היו נפגעים בתקרית מקרב כוחות צה"ל. דובר צה"ל רונן מנליס מסר אז כי בתקרית הותקפה עמדה וג'יפ צבאיים. "חיזבאללה רצה להרוג חיילים ולא הצליח", אמר. בתגובה צה"ל תקף את החולייה שביצעה את הירי באמצעות כלי טיס. כמו כן צה"ל תקף בדרום לבנון בירי ארטילרי ובמסוקי קרב.

הרכב מגיע – והטיל פוגע: חיזבאללה מפרסם תיעוד מתקיפת הרכב הצה"לי