על רקע חילוקי דעות קשים בין השניים, הנשיא האמריקאי ביקש מיועצו להגיש את התפטרותו: "לא הסכמתי עם רבות מהצעותיו". בולטון שקרא לנקוט עמדה תקיפה נגד איראן וקוריאה הצפונית הגיב: "הצעתי את התפטרותי כבר אמש"

נשיא ארצות הברית דונלד טראמפ הודיע הערב (שלישי) כי פיטר את היועץ לביטחון לאומי ג'ון בולטון. בחשבון הטוויטר שלו כתב טראמפ כי "הודעתי אמש לבולטון כי אין עוד צורך בשירותיו בבית הלבן. אני לא מסכים עם הרבה מהצעותיו, וכך גם אחרים בממשל. לכן, ביקשתי מג'ון להגיש את התפטרותו, שניתנה לי הבוקר". טראמפ הודה לבולטון על שירותו, והודיע כי ימנה יועץ חדש לביטחון לאומי בשבוע הבא.

בולטון, שנכנס לתפקידו ב-9 לאפריל, הוא היועץ לביטחון לאומי השלישי שמסיים את עבודתו בטרם עת תחת טראמפ, אחרי מייקל פלין ומקמאסטר. היועץ הבהיר בריאיון לכתב של רשת פוקס ניוז כי הוא זה שביקש להתפטר מתפקידו. "הצעתי להתפטר אמש, וטראמפ אמר 'בוא נדבר על זה מחר'", אמר בולטון לאחר הודעת טראמפ.

בולטון נהג לדחוף את טראמפ לנקוט מדיניות אגרסיבית. עמדותיו של בולטון הנצי עלו על חברי הקבינט, ואופיו, השש אלי קרב, פגע ביחסיו עם עמיתיו. בשבועות האחרונים רמת ההשפעה של בולטון על הנשיא עמדה בסימן שאלה. טראמפ מגיב בסלחנות לשיגורי הטילים בצפון קוריאה ולא שולל פגישה עם נשיא איראן חסן רוחאני, בניגוד לעמדתו של בולטון.

בבית הלבן הודיעו לפני זמן קצר כי בשעה 20:30 יתקיים תדרוך עם בכירי הממשל, בהם צפוי היה להשתתף טראמפ וגם היועץ לביטחון לאומי בולטון. כעת, נראה שהתדרוך יתקיים בנוכחות יועץ אחד פחות. הודעת טראמפ הגיעה זמן קצר לאחר מסיבת העיתונאים של ראש הממשלה נתניהו, בו הודיע על כוונה לספח את בקעת הירדן וצפון ים המלח לאחר הבחירות.

ביום חמישי שעבר הודיע השליח האמריקני למזרח התיכון ג'ייסון גרינבלט כי החליט לפרוש מתפקידו בבית הלבן, ויעזוב את ממשל טראמפ בשבועות הקרובים. פקיד בכיר בממשל אמר כי, כי הסיבה להחלטתו של גרינבלט נובעת ממניעים אישיים ומשפחתיים בלבד. לדבריו, היועץ הבכיר התכוון במקור למלא את תפקידו לפרק זמן של שנתיים בלבד, אולם הוא מכהן בו כבר קרוב לשלוש שנים.