צפו: התדהמה, הפחד והאובדן – 18 שנים לפיגועי 11 בספטמבר

2,977 בני אדם קיפחו את חייהם במתקפת הטרור הגדולה בהיסטוריה. שני המטוסים, שנחטפו והתרסקו אל תוך מגדלי הענק שבמרכז הסחר העולמי, הותירו צלקת ששינתה את העולם כולו. צפו בסרטון מיוחד שתיעד את האירוע ששינה את פניה של ארה"ב

בארצות הברית מציינים היום 18 שנים לפיגועי ה-11 בספטמבר בהם נהרגו אלפי בני אדם. הזוועה החלה ב-8:45 בבוקר כאשר מטוס נוסעים של "אמריקן איירליינס" התרסק לתוך אחד מ"בנייני התאומים" בניו יורק, שבהם שוכן מרכז הסחר העולמי. בטיסה זו היו 92 נוסעים ואנשי צוות.

כ-18 דקות לאחר מכן התרסק מטוס של חברת "יונייטס איירליינס" לתוך הבניין השני. בטיסה זו מבוסטון ללוס אנג'לס היו 65 נוסעים ואנשי צוות. כעבור שעה, ב-10:05 קרס אחד מבנייני התאומים הבוער, וחצי שעה לאחר מכן קרס הבניין השני, כשבכל אחד מהם 110 קומות, ומנהטן התמלאה בעשן לבן.

ב-9:43, עוד לפני קריסת בנייני התאומים, התרסק לתוך הפנטגון בוושינגטון מטוס שלישי של יונייטד איירליינס ובו 64 נוסעים. המטוס, מדגם בואינג 757, היה בדרכו מוושינגטון ללוס אנג'לס כשהתרסק בפנטגון. חלקים מהבניין קרסו ובירת ארה"ב כוסתה אף היא בעשן סמיך. עד כה נמסר כי בהתרסקות זו נהרגו כמה עשרות בני אדם ונפצעו עוד עשרות.

בזאת לא הסתכמה מתקפת הטרור: מטוס בואינג 747 של "יונייטד איירליינס" שהיה בדרכו מניו ג'רסי לסאן פרנסיסקו התרסק ב-10:10 ליד העיר פיטסבורג בפנסילבניה וההערכה היא כי מדובר בחלק מסדרת הפיגועים. במטוס היו 45 נוסעים ואנשי צוות. ייתכן כי המטוס הופל על ידי צבא ארה"ב, מחשש שהוא יופל על ידי החוטפים על מקום מיושב. לפחות שניים מנוסעי המטוסים הצליחו ליצור קשר בטלפון נייד ולדווח על החטיפה

סטודנטית שהתגוררה מול בנייני התאומים, נבהלה לגלות עשן יוצא מהקומות הגבוהות של מרכז הסחר העולמי. היא שלפה את מצלמתה, והתחילה לתעד את האירוע שהוגדר כמי ששינה את פניה של ארצות הברית.

לפתע אירע הפיצוץ הגדול יותר. למראה הלהבות ותחילת קריסת הבניינים שהיו סמל לעוצמתה של ארצות הברית בשנים ההן, פתחה הסטודנטית בצרחות אימה, הפסיקה לצלם ורצה לארגן את חפציה תוך כדי בריחה מהדירה.

4 תגובות

למה הכותרות שלכם בומבסטיות בלי קשר למה שאתם מביאים?
איפה רואים תדהמה פחד ואבדן בסרטון?

יוואווו אני פשוט בשוקקקק אמאאא איזה מלחיץ לראות את זה מול העיניים כמה אנשים מתו שם תנחומי…

יש לכם הסרטה של המגדל קורס?

ליוסי כנראה אינך מבחין באנשים שקפצו אל מותם כדי לא להשרף. אתה יכול בכלל לדמיין לעצמך מה עבר להם בראש באותם רגעים? אכן תדהמה פחד וחוסר אונים מוחלט !!!!

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *