מנהיג צפון קוריאה קים ג'ונג און הזמין את נשיא ארצות הברית דונלד טראמפ לבקר בפיונגיאנג, בירת צפון קוריאה, במכתב ששלח אליו בחודש אוגוסט. ההזמנה הגיעה לפני ניסוי משגר הטילים וברקע הניסיונות לחידוש המו"מ בין שתי המדינות

שליט קוריאה הצפונית קים ג'ונג און הזמין את נשיא ארצות הברית דונלד טראמפ לביקור בפיונגיאנג, כך דיווח הלילה (שני) עיתון בקוריאה הדרומית, מפי שני גורמים דיפלומטיים. הבקשה הועברה במכתב, המכתב השני אותו קיבל טראמפ מקים באוגוסט ברקע העיכוב בשיחות בין שתי המדינות, הגיע קודם הניסוי משגר הטילים לטווח קצר של קוריאה הצפונית בשבוע שעבר.

המכתב הועבר לנשיא האמריקני בשבוע השלישי של אוגוסט, ובו כתב המנהיג על רצונו לקיים פסגה נוספת. לאחר קבלת המכתב אמר טראמפ כי הוא קיבל מכתב "יפה מאד" מקים, ואף הודיע כי הוא יוכל לקיים עמו פגישה נוספת. הבית הלבן, מחלקת המדינה ומשלחת קוריאה הצפונית לאו"ם לא הגיבו בנושא.

בחודש יוני האחרון נפגשו השניים באזור המפורז שבין שתי הקוריאות, מה שהפך את טראמפ להיות הנשיא האמריקאי המכהן הראשון שחצה את הגבול לקוריאה הצפונית. באותה פגישה אמר טראמפ כי "זהו כבוד בשבילי לחצות את הגבול. אנחנו רוצים לדבר. נפגשנו וחיבבנו אחד את השני מהיום הראשון. אני אזמין אותו לבית הלבן".

קים אמר מצידו כי "מדובר ברגע היסטורי, הנשיא טראמפ חצה את הגבול לעבר קוריאה הצפונית, הוא הנשיא האמריקני הראשון שעשה זאת. זהו ביטוי למחויבות שלו לעתיד חדש עבור המדינות". המנהיג הוסיף שהיה מופתע מאוד מההצעה של טראמפ להיפגש, וכינה את לחיצת היד בין השניים "ביטוי לכך שהיום שונה מאתמול".