דיווח: חמישה הרוגים בתקיפת מליציות פרו-איראניות בגבול עיראק-סוריה

כלי טיס לא מאוישים תקפו עמדות של מיליציות שיעיות פרו-איראניות במזרח סוריה, סמוך לגבול עם עיראק. על פי הדיווחים, יעדים של מיליציה המזוהה עם טהראן הותקפו באזור אל-בוכמאל, וכתוצאה מכך נפצעו תשעה בני אדם נוספים
 • צפו: הבקשה המצמררת של ילד CP

  תוכן מקודם

 • ההבטחה הזאת נותנת לי כח לשרוד

  תוכן מקודם

 • בזכות כח הצדקה והתפילה מידה כנגד מידה יזכו להתארס עד ראש השנה תשפ"ב

  תוכן מקודם

 • מעמד התרת קללות בעמוקה וכפי שקביל מאביו מרן הגר"י אדלשטיין זצ"ל, יזכו בזכות כח הצדקה והתפילה מידה כנגד מידה להתארס עד ראש השנה תשפ"ב

  תוכן מקודם

רשת 'סקיי ניוז' בשפה הערבית דיווחה הלילה (חמישי) כי אתמול אחר הצהריים תקפו כלי טיס, ככל הנראה לא מאוישים, עמדות של מיליציות שיעיות המקורבות לאיראן באזור העיר אל-בוכמאל שבמזרח סוריה, סמוך לגבול עם עיראק. על פי הדיווח, הנשען על גורם ביטחוני בעיראק, בתקיפה נהרגו חמישה בני אדם ותשעה נפצעו.

מקור מהמועצה הצבאית של דיר א-זור מסר שאת התקיפה ביצע מל"ט ששייך להערכתו לקואליציה הבינלאומית או לישראל, וכי מטרת התקיפה הייתה בסיסים של משמרות המהפכה של איראן, חיזבאללה הלבנוני ועוד פלגים עיראקיים. בעיתון "אל-אחבאר" דווח כי בתקיפה נפגעו ארבעה מוצבים שהיו שייכים לחיזבאללה.

הדיווח מגיע ברקע דיווחים נוספים על תקיפות באזור אל-בוכמאל שבגבול סוריה-עיראק. שלשום דיווח הארגון הסורי לזכויות אדם על תקיפה שבוצעה באמצעות כלי טיס במזרח סוריה. עוד דיווח הארגון כי בתקיפות באזור אל-בוכמאל, שכוונו בין היתר נגד מחסן טילים, נהרגו לפחות עשרה לוחמים המזוהים עם הכוחות האיראניים. לא ברורה זהותם של ההרוגים או של כלי הטיס.

תקיפה דומה באזור אל-בוכמאל התרחשה גם לפני כעשרה ימים, כשכלי טיס לא מזוהים תקפו יעדים של מיליציות פרו-אירניות, בהן גם אנשי חיזבאללה. ארגוני זכויות האדם בסוריה דיווחו כי נהרגו 18 בני אדם בקרב אנשי המיליציות. מהדיווחים במדינה עלה כי מטרת התקיפה הייתה ככל הנראה מחסנים ובהם אמצעי לחימה, ונמסר כי חלק מהמחסנים הללו הושמדו כליל.

ראש ממשלת עיראק, עאדל עבד אל-מהדי, התייחס לתקיפות האחרונות על מתקני המיליציה השיעית הפרו איראנית "חשד א-שעבי" ואמר כי "אין לנו כל הוכחה מוצקה לכך שישראל מעורבת בתקיפות". עוד אמר כי עיראק מנסה למנוע מלחמה באזור ומנסה לפתור את הבעיות והמשברים "בצורה חיובית". זאת, במטרה לשמור על ריבונות ויציבות עיראק.

כתבות קשורות

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן