צילום: יונתן סינדל / פלאש 90

דיווח: טראמפ ביקש מנשיא אוקראינה לחקור את בנו של ג'ו ביידן

על רקע תלונה במודיעין האמריקני על "הבטחה מדאיגה" של טראמפ למנהיג זר, דווח כי הנשיא ביקש מנשיא אוקראינה לחקור את בנו של יריבו הדמוקרטי במירוץ לנשיאות. טראמפ, כך נטען, אף הציע את עזרת עורך דינו האישי. ביידן: "אין לטראמפ גבול"

נשיא ארה"ב דונלד טראמפ לחץ על נשיא אוקראינה וולודימיר זלנסקי לפתוח בחקירה נגד בנו של ג'ו ביידן, המועמד הדמוקרטי לנשיאות וסגן הנשיא לשעבר. כך דווח אמש (שישי) ב"וול סטריט ג'ורנל". לפי הדיווח, טראמפ שב וחזר בשיחה עם זלנסקי שמונה פעמים על בקשתו לפתוח בחקירה ולהיעזר במסגרתה בעורך דינו האישי, רודי ג'וליאני, שהעלה טענה כי ביידן סייע לבנו להימנע מחקירה של חברת גז באוקראינה שבה היה מעורב.

בשיחה עם עיתונאים, אמר טראמפ כי "מישהו צריך לחקור את ג'ו ביידן". ביידן אמר בתגובה כי "אם זה נכון, אז כנראה שאין לטראמפ שום גבול בכל הקשור למוכנותו לנצל את כוחו ומעמדו ולבזות את מדינתנו". בנוסף, ביידן קרא לבית הלבן לפרסם את תמלולי השיחה שנערכה בין זלנסקי וטראמפ בחודש יולי, בה שוחחו השניים, לכאורה, על הנושא.

ביידן מתח ביקורת על טראמפ בעקבות הדיווח, ואמר כי "אם זה נכון, אז באמת אין לנשיא טראמפ שום גבול במוכנות שלו לנצל את כוחו ומעמדתו ולבזות את המדינה שלנו". הוא קרא לנשיא לפרסם את תמליל השיחה עם זלנסקי כדי שהציבור האמריקני יוכל לשפוט בעצמו אם נהג כשורה.

טראמפ נשאל אתמול על ידי עיתונאים אם שוחח על ביידן עם זלנסקי, והשיב כי "זה לא משנה על מה שוחחנו. אני מקיים שיחות עם הרבה מנהיגים, והן תמיד ראויות, תמיד. כל מה שאני עושה זה להילחם עבור המדינה הזו". עם זאת, טראמפ ניצל את השאלה כדי לקרוא לתקשורת "לבחון את הקשר" בין ביידן לאוקראינה.

הדיווח על השיחה בין טראמפ לזלנסקי מגיע על רקע תלונתו של גורם בקהילת המודיעין של ארה"ב על "הבטחה מדאיגה" של הנשיא בשיחה שקיים לאחרונה עם מנהיג זר. טראמפ אמר כי הוא "ממש לא יודע" אם במרכז התלונה נמצאת שיחתו עם זלנסקי.

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *