דיווח: תקיפה על ידי מל"ט בסיס של מיליציה פרו איראנית בעיראק

ערוץ "אל-מיאדין" מדווח כי כלי הטיס הפציץ אזור ליד שדה התעופה 'אל-מרצנאת' שבו נמצא המטה הצבאי של ארגון הטרור "אל-חשד אל-שעבי" המקורב לאיראן. על פי דיווחים בתקשורת הערבית - ישנם מספר הרוגים ופצועים באירוע

ערוץ "אל-מיאדין" מדווח מפי מקורות כי בסיס של המיליציה הפרו איראנית "אל-חשד אל-שעבי" הותקף היום (ראשון) על ידי מל"ט במערב עיראק. לפי הדיווח, התקיפה אירעה במטה צבאי הנמצא ליד שדה התעופה "אל-מרצנאת". לפי כמה דיווחים מקומיים, ישנם הרוגים ופצועים באירוע. במקביל, ערוץ "אל-חדת" הירדני דיווח על תקיפה נוספת בעיראק, בה הותקפו עמדות של מיליציית "הגיוס העממי" באזור פלוג'ה שבמרכז המדינה על ידי מטוסים בלתי-מזוהים.

ביום חמישי האחרון דיווחה רשת 'סקיי ניוז' בשפה הערבית כי כלי טיס, ככל הנראה לא מאוישים, תקפו עמדות של מיליציות שיעיות המקורבות לאיראן באזור העיר אל-בוכמאל שבמזרח סוריה, סמוך לגבול עם עיראק. על פי הדיווח, הנשען על גורם ביטחוני בעיראק, בתקיפה נהרגו חמישה בני אדם ותשעה נפצעו. מקור מהמועצה הצבאית של דיר א-זור מסר שאת התקיפה ביצע מל"ט ששייך להערכתו לקואליציה הבינלאומית או לישראל, וכי מטרת התקיפה הייתה בסיסים של משמרות המהפכה של איראן, חיזבאללה הלבנוני ועוד פלגים עיראקיים. בעיתון "אל-אחבאר" דווח כי בתקיפה נפגעו ארבעה מוצבים שהיו שייכים לחיזבאללה.

דיווחים אלו מגיעים ברקע פרסומים נוספים על תקיפות באזור אל-בוכמאל שבגבול סוריה-עיראק. שבוע שעבר דיווח הארגון הסורי לזכויות אדם על תקיפה שבוצעה באמצעות כלי טיס במזרח סוריה. עוד דיווח הארגון כי בתקיפות באזור אל-בוכמאל, שכוונו בין היתר נגד מחסן טילים, נהרגו לפחות עשרה לוחמים המזוהים עם הכוחות האיראניים. לא ברורה זהותם של ההרוגים או של כלי הטיס.

תקיפה דומה באזור אל-בוכמאל התרחשה גם לפני כשבועיים, כשכלי טיס לא מזוהים תקפו יעדים של מיליציות פרו-אירניות, בהן גם אנשי חיזבאללה. ארגוני זכויות האדם בסוריה דיווחו כי נהרגו 18 בני אדם בקרב אנשי המיליציות. מהדיווחים במדינה עלה כי מטרת התקיפה הייתה ככל הנראה מחסנים ובהם אמצעי לחימה, ונמסר כי חלק מהמחסנים הללו הושמדו כליל.

ראש ממשלת עיראק, עאדל עבד אל-מהדי, התייחס לתקיפות האחרונות על מתקני המיליציה השיעית הפרו איראנית "חשד א-שעבי" ואמר כי "אין לנו כל הוכחה מוצקה לכך שישראל מעורבת בתקיפות". עוד אמר כי עיראק מנסה למנוע מלחמה באזור ומנסה לפתור את הבעיות והמשברים "בצורה חיובית". זאת, במטרה לשמור על ריבונות ויציבות עיראק.

כתבות קשורות

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו