צילום מסך: אינסטגרם

דיווח: הדמוקרטים יודיעו על פתיחת הליך הדחה נגד טראמפ

המפלגה הדמוקרטית תפתח בהליך הדחה נגד הנשיא טראמפ, למרות שסיכוייו קלושים. העילה למהלך: דיווח כי טראמפ ביקש מנשיא אוקראינה לחקור את נגד בנו של המועמד הדמוקרטי ג'ו ביידן. טראמפ הורה לפרסם את תמליל השיחה: "תראו שלא היה כלום"

דרמה בוושינגטון: רשת NBC האמריקנית דיווחה הערב (שלישי) כי יו"ר בית הנבחרים ננסי פלוסי תודיע כי הדמוקרטים יפתחו בהליך הדחה נגד הנשיא דונלד טראמפ. המהלך הולך וצובר תמיכה בקרב המפלגה הדמוקרטית אך הוא בעל סיכוי נמוך להשלמה. טראמפ עצמו צייץ הערב כי אישר לחשוף את תמלילי השיחה בינו לבין נשיא אוקראינה ולודימיר זלנסקי, השיחה שעומדת במרכז המהלך.

ההודעה המסתמנת באה אחרי ש-165 מ-235 הדמוקרטים החברים בבית הנבחרים הביעו תמיכה בפתיחת הליך שכזה. יצוין כי אף שהליך הדחה הוא צעד הצהרתי חריף נגד הנשיא, סיכוייו להביא לכדי הדחה ממשית של טראמפ נמוכים מאוד: לצורך הדחה בפועל נדרש אישור של הסנאט, שבניגוד לבית הנבחרים נשלט כעת על-ידי רוב רפובליקני.

דקות לאחר הדיווח הודיע טראמפ כי הוא יפרסם את התמלילים "המהימנים, המלאים והבלתי מסווגים" של שיחותיו עם הנשיא האוקראיני, ולדימיר זלנסקי. בציוץ שפרסם בטוויטר כתב הנשיא האמריקני כי התמלילים יפורסמו ביום רביעי והם יוכיחו שהשיחה הייתה "ראויה לחלוטין". כמו כן, טראמפ טען שפירוט השיחה יוכיח כי הוא לא לחץ על זלנסקי לחקור את ביידן ובנו, האנטר, "בניגוד לג'ו ביידן ובנו – לא הייתה כאן 'יד רוחצת יד'. זהו בסך הכל ההמשך של ציד המכשפות הגדול וההרסני בכל הזמנים".

כזכור, ב"וול סטריט ג'ורנל" דווח לפני מספר ימים כי הנשיא טראמפ לחץ על נשיא אוקראינה וולודימיר זלנסקי לפתוח בחקירה נגד בנו של ג'ו ביידן, המועמד הדמוקרטי לנשיאות וסגן הנשיא לשעבר. לפי הדיווח, טראמפ שב וחזר בשיחה עם זלנסקי שמונה פעמים על בקשתו לפתוח בחקירה ולהיעזר במסגרתה בעורך דינו האישי, רודי ג'וליאני, שהעלה טענה כי ביידן סייע לבנו להימנע מחקירה של חברת גז באוקראינה שבה היה מעורב.

אתמול דווח בניו יורק טיימס כי טראמפ הורה באופן אישי על הקפאת כספי סיוע בגובה 391 מיליון דולרים לאוקראינה, בימים שקדמו לשיחתו עם הנשיא האוקראיני ולודימיר זלנסקי. על פי הדיווח, שני בכירים בממשל טראמפ אמרו כי הנשיא פנה בנושא לראש המטה שלו בפועל, מיק מלבאני, שביקש לבדוק עם אגף התקציבים והפנטגון אם מדובר בהוצאה הכרחית.

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *