קוריאה הדרומית הודיעה כי תבדוק אם מדובר בניסוי בטיל ששוגר מצוללת. ממשלת יפן טוענת כי הטיל נחת במים הטריטוריאליים שלה. רה"מ אבה גינה הירי: "הפרת החלטת האו"ם". בסוף השבוע צפויות להתחיל השיחות בין קוריאה הצפונית לארצות הברית

ביפן טוענים כי קוריאה הצפונית שיגרה הלילה (בין שלישי לרביעי) טיל בלתי מזוהה מחופה המזרחי, מזכיר הממשלה בטוקיו, יושיהידה סוגה, טען שאחד מהטילים נפל בתחום המים הטריטוריאליים של יפן. ןמסר כי לא ידוע על נזק לכלי שיט או טייס באזור שבו נפל הטיל. לפי דיווח בסוכנות הידיעות הדרום קוריאנית יונהאפ. בצבא קוריאה הדרומית טענו כי הטילים שוגרו מאזור וונסאן במחוז קאנגוון לכיוון מזרח, אל הים.

ראש ממשלת יפן, שינזו אבה, גינה בחריפות את שיגור הטילים והדגיש כי "מדובר בהפרה של החלטת האו"ם". בקוריאה הדרומית הביעו דאגה משיגור הטיל והם חושדים כי ניסוי הטילים נועד לבחון יכולות ירי של טילים בליסטיים מצוללות. בהצהרה מטעם הבית הכחול נמסר כי המועצה לביטחון לאומי של קוריאה הדרומית מביעה דאגה רבה מהשיגור.

השיגור מגיע שלושה ימים לפני חידוש השיחות בין קוריאה הצפונית לארצות הברית שצפויות להתחיל בסוף השבוע, בנאומו של שגריר קוריאה הצפונית, קים סונג, בעצרת הכללית של האו"ם, טען סונג כי "ארצות הברית אשמה בהקפאת המגעים בין המדינות". לדבריו: "המצב כעת תלוי בוושינגטון – מו"מ יכול לפתוח הזדמנות, או לגרום להסלמה".

"חלפה יותר משנה מאז ההצהרה המשותפת של שני המנהיגים, ומאז חלה התקדמות מועטה ביחסים בין המדינות", אמר השגריר הצפון קוריאני. "קים הצהיר כי על ארצות הברית לשנות את גישתה כלפינו. המתנו בסבלנות להחלטה אמיצה של וושינגטון, בהנחה שהיה להם מספיק זמן לאמץ גישה חדשה ולחלוק אותה עמנו, הבענו את נכונותנו לשבת לשולחן הדיונים עם ארצות הברית". עוד אמר סונג בנאומו כי "ארצות הברית היא שתקבע אם הדיונים בין המדינות יהפכו לחלון הזדמנויות, או לתקרית שתחריף את המשבר".

בתוך כך, היועץ לביטחון לאומי לשעבר ג'ון בולטון, אמר כי "בנסיבות הנוכחיות – זו תהיה טעות לחשוב שצפון קוריאה תוותר על הארסנל הגרעיני שלה". בולטון, שכיהן בעבר כשגריר ארה"ב באו"ם, הוסיף כי "קים לא יוותר לעולם על נשק גרעיני מרצונו החופשי, וזה בלתי מתקבל על הדעת. לכל מי שמתנגד להפצת נשק גרעיני – הזמן עובד נגדכם. השאננות מסייעת למדינות כמו צפון קוריאה ואיראן".