ראש המודיעין של משמרות המהפכה באיראן הודיע על מעצר חברי רשת שתכננו להוציא לפועל תכנית אזורית שמטרתה חיסול מפקד כוח קודס במשמרות המהפכה האיראניים, הגנרל קאסם סולימאני. כך פורסם ברשת אל-עאלם האיראנית

איראן הודיעה היום (חמישי) כי היא סיכלה ניסיון "ישראלי-ערבי" לחסל את מפקד כוח קודס במשמרות המהפכה, גנראל קאסם סוליאמני. מפקד שירותי המודיעין במשמרות המהפכה, חוסיין טאיב, אמר כי הצוות שהיה אמון על המשימה נתפס ונעצר.

נציין כי אמש אמר בראיון כי ישראל ניסתה לחסל אותו בעת ביקורו בלבנון בזמן המלחמה בשנת 2006. בראיון מיוחד לכתבי ארכיון ההתנגדות והמהפכה של המנהיג העליון, עלי חמינאי, אמר סולימאני כי ניסיון החיסול בוצע באמצעות כלי טיס בלתי מאויש.

כמו כן, סולימאני טען כי נפגש במהלך ביקורו עם מזכ"ל חיזבאללה חסן נסראללה, ובכיר חיזבאללה עימאד מורנייה, כשכזכור חוסל בשנת 2008.

"לחזבאללה היה חדר מלחמה בלב הדאחייה בזמן המלחמה", שחזר. "מטוסי ריגול ישראליים חגו כל הזמן מעל שמי דאחייה בשלישיות, והם עקבו אחרי כל תנועה. לילה אחד יצאנו אני, נסראללה ועימאד מורנייה בשעה 23:00 ומל"טים ישראליים חגו מעלינו. כשהגענו למכונית המל"ט כיוון לעבר המכונית".

עוד אמר סולימאני כי "שיטות ההגנה והלחימה הן אוצר מקודש, ג'יהאד הוא אחד מסמליו". על המאבק ליצירת חזית "אנטי ציונית" לדבריו אמר: "הדרך להתגברות על האויבים שלנו נסללה, אך עלינו לפעול בחוכמה כפי שפעלנו ב-20 השנים האחרונות. לכדנו את האויב במגוון של אסטרטגיות שיכולות להביס אותו". לדבריו, הגדרות והגבולות שקיימים כיום אינם תקפים ואינם אפקטיביים: "הבסנו את הצבא הטוב והמצויד ביותר בעולם, צבא ארצות הברית, והראינו את זה לעולם".