דיווח: איראן עצרה עיתונאית מרוסיה בחשד שריגלה עבור ישראל

עיתונאית רוסיה נעצרה בטהרן בחשד שסיפקה מודיעין לשרותי הביטחון בישראל. היא פותתה להגיע לאיראן ונעצרה על ידי משמרות המהפכה. באיראן אין עדיין התייחסות רשמית לפרטים אך ממשרד החוץ הרוסי נמסר כי הם מודעים למעצר

עיתונאית רוסייה נעצרה בטהראן על ידי משמרות המהפכה בחשד ששיתפה פעולה עם שירותי הביון של ישראל – כך אישר היום (שישי) נספח העיתונות של שגרירות רוסיה באיראן. על פי סוכנות הידיעות הרוסית TASS, הכתבת יוליה יוזיק עבדה במשך כמה שנים ככתבת בטהראן, והוזמנה לשם לפני זמן מה על ידי גורם בלתי ידוע.

לפי בני משפחתה, יוזיק מואשמת ששיתפה פעולה עם שירותי הביון הישראליים ומשפטה ייערך בימים הקרובים. לפי עיתונאי בשם בוריס וויצ'צ'ובסקי, יוזיק כבר עבדה בעבר בטהראן והוזמנה שוב לאיראן. עם זאת, דרכונה נלקח ממנה כבר בשדה התעופה, ונאמר לה שהיא תקבל אותו בחזרה כשהיא תטוס חזרה למדינתה.

יוזיק סיקרה בעבר את איראן עבור כלי תקשורת ברוסיה, אך הגעתה לטהרן אתמול נבעה מהזמנה אישית. אחד העיתונאים הרוסים שהכיר אותה טען כי היא הועברה לבית מלון, אך אנשי משמרות המהפכה פרצו לחדרה ולקחו אותה לחקירה. העיתונאי סיפר כי חוקריה אישרו לה לערוך שיחה קצרה עם קרוביה במוסקבה – ומאז היא נתונה במעצר ללא כל קשר עם סביבתה.

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *