טראמפ: "השיחה עם נשיא אוקראינה בוצעה לבקשת שר האנרגיה"

האתר AXIOS מדווח שהנשיא האמריקני טען בשיחה עם רפובליקנים שכלל לא רצה לבצע את השיחה השנויה במחלוקת ורק בגלל רצונו של שר האנרגיה, ריק פרי, היא יצאה לפועל. אחד המעורבים בשיחה: טראמפ אמר שמידע נוסף יתפרסם בקרוב

נשיא ארצות הברית, דונלד טראמפ, אמר במהלך שיחה עם רפובליקנים ביום שישי האחרון, כי ערך את השיחה עם נשיא אוקראינה, ולדימיר זלנסקי, בגלל בקשתו של שר האנרגיה בממשלו, ריק פרי, למרות שכלל לא היה מעוניין לבצע אותה, כך דיווח הלילה (ראשון) האתר axios. לטענת הנוכחים בשיחה טראמפ שב וטען כי לא הייתה כל בעיה בשיחתו עם זלנסקי.

לפי הדיווח, אחד הגורמים שהיו מעורבים בשיחה טען שטראמפ אמר כי "לא הרבה אנשים יודעים זאת, אבל אפילו לא רציתי לבצע את השיחה. הסיבה היחידה שהתקשרתי הייתה בגלל שריק ביקש ממני. משהו בנוגע ל-LNG (גז טבעי נוזלי)". גורם נוסף שהיה מעורב בשיחה הוסיף שלטענת הנשיא האמריקני: "יותר מזה ייצא בימים הקרובים".

בתוך כך, באתר "פוליטיקו" דווח אמש כי פרי היה מעורב בניסיונות לשכנע את הממשל החדש באוקראינה לערוך שינויים בחברת הגז והנפט הממשלתית. גורמים אמרו לגוף התקשורת שאין בידם מידע שהוא ניסה לגרום לאוקראינה לחקור את סגן הנשיא לשעבר ויריבו הפוליטי של טראמפ ג'ו ביידן, אבל הם יכולים לכל הפחות לומר שהוא שיחק תפקיד פעיל במאמצי ממשל טראמפ להשפיע על מקבלי ההחלטות באוקראינה ועל הנשיא וולודימיר זלנסקי.

מהדיווח עולה, שפרי בין היתר דחף לכך שחברת הגז והנפט הממשלתית תרחיב את הוועד המנהל שלה, ותכלול בו אמריקנים. בדוברות מחלקת האנרגיה לא הגיבו על העניין, אבל אמרו שפרי "תמיד קרא למודרניזציה ורפורמות במגזר העסקי ובתחום האנרגיה של קייב במאמץ ליצור סביבה שתמריץ חברות מערביות לעשות עסקים באוקראינה".

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *