הנשיא הגרמני הבהיר: "אני בטוח שרוב מכריע של הגרמנים רוצים שהיהודים יהיו חלק מהמדינה שלנו". התובע הפדרלי: "החשוד הגיע עם 4 ק"ג חומר נפץ לבית הכנסת ורצה לבצע טבח בבית הכנסת ולעורר השראה אצל אחרים"

נשיא גרמניה, פרנק וולטר שטיינמאייר, ערך היום (חמישי) סיור בבית הכנסת בעיר האלה שבו אירע הפיגוע אתמול ואמר: "אנחנו חייבים להגן על היהודים בגרמניה ויש להבהיר שהמדינה לוקחת אחריות על חיי היהודים במדינה". שטיינמאייר הוסיף מחוץ לבית הכנסת שבמזרח גרמניה כי "זהו יום של בושה וחרפה עבור גרמניה. אני בטוח מאוד שהרוב המכריע של החברה הגרמנית רוצה שהחיים היהודיים יהיו חלק מהמדינה הזו. עלינו לעמוד יחד לאורך זמן נגד אלימות כמו שחווינו כאן אתמול, להגן על החיים היהודיים ולהתנגד לאלימות הקיצונים".

גם קנצלרית גרמניה, אנגלה מרקל, התייחסה היום לפיגוע ואמרה: "אני המומה. לשנאה, לגזענות ולאנטישמיות אין מקום במדינה שלנו". עוד הצהירה כי המדינה תשתמש בכל האמצעים הקיימים ברשותה בכדי לפעול נגד השנאה.

בתוך כך, התובע הפדרלי בגרמניה פיטר פרנק אמר היום כי המחבל רצה לבצע טבח. לדבריו הוא הגיע עם 4 ק"ג חומר נפץ לבית הכנסת. עוד אמר כי החשוד בביצוע הפיגוע בנה כמה מכלי הנשק שלו ורצה לעודד אנשי ימין קיצוני נוספים לבצע פיגועים דומים. לדבריו: "מה שחווינו אתמול היה טרור. על פי ממצאינו, החשוד רצה להוציא לפועל טבח".

תיעוד אימה מהפיגוע בגרמניה: המחבל יורה על דלת בית הכנסת • צפו

כזכור, אמש במהלך יום כיפור נהרגו שני בני אדם באירוע ירי ליד בית כנסת בעיר האלה שבמזרח גרמניה, שני פצועים נוספים פונו לבית חולים מקומי. המשטרה הגרמנית מסרה שעצרה חשוד המכנה את עצמו סטפן ב. בן 27, איש הימין הקיצוני, לפני הפיגוע פרסם סרטון שבו אמר כי "היהודים הם מקור כל הבעיות", כך מדווחים ה"אינדפינדנט" הבריטי וה"בילד" הגרמני.