טראמפ: "חיילנו לא צריכים להיות בסוריה כשלא מצליחים לשמור על הגבולות שלנו"

נשיא ארצות הברית מתח ביקורת קשה על בני בריתו לשעבר על רקע המבצע הטורקי על אדמת סוריה: "החיילים שלו לא צריכים להיות שם". הכורדים מזהירים מפני אסון הומניטארי מתקרב. ישראלים הפגינו בירושלים בקוראים לסייע לכורדים

נשיא ארצות הברית דונלד טרמאפ התייחס הלילה שוב ליציאת הכוחות האמריקנים מסוריה ולמבצע שהכריז ארדואן נגד הכוחות הכורדים. "הכורדים נוטים לעזוב – וזה דבר טוב, צריכים להיות להם גבולות משלהם", הבהיר טרמאפ. "אלא שאני לא חושב שהחיילים שלנו צריכים להיות שם בחמישים השנים הקרובות, שומרים על גבול בין טורקיה וסוריה – בשעה אנחנו לא מצליחים לשמור על הגבולות שלנו בבית".

קודם לכן כתב הנשיא בחשבון הטוויטר שלו: "המלחמות האין-סופיות צריכות להסתיים!". זאת לאחר שטורקיה דחתה אמש את הצעתו לתיווך אמריקני בינה לבין הכוחות הכורדיים, במאמץ לכונן הפסקת אש בין הצדדים. הממשל האמריקני אף איים בסנקציות אם הטורקים יפגעו באופן "בלתי אנושי" בכורדים.

בינתיים, הכורדים הזהירו ביממה האחרונה מפני אסון הומינטרי בצפון סוריה. לדבריהם, המשבר יתקרב ועלול להתרחש אפילו בימים הקרובים. הנשיא הטורקי ארדואן מתכנן לקחת שבויים כורדים מהארגונים החמושים ולהעביר אותם לחקירה באנקרה – מהלך קיצוני מבחינתו של ארדואן, שמתכוון ללכת עד הסוף עם העניין הזה.

בתוך כך, כמאה איש השתתפו אמש ב"עצרת מחאה נגד רצח העם הכורדי" בכיכר פריז בירושלים – והפגינו נגד המבצע הצבאי של טורקיה נגד הכוחות הכורדיים בצפון סוריה. ההזדהות עם העם הכורדי חוצת מגזרים, ובעצרת השתתפו צעירים ומבוגרים מרקעים שונים, שנענו ליוזמה פרטית שהחלה בפייסבוק. עוד השתתפו בעצרת גם כורדים ששידרו את האירוע בשידור חי ברשתות החברתיות לחבריהם בסוריה.

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן