נשיא טורקיה נפגש עם סגן נשיא ארצות הברית, שניסה לשכנע אותו לעצור את המבצע נגד הכורדים בסוריה. הפגישה שתוכננה להיות קצרה, נמשכה לבסוף למעלה משעה. הבית הלבן: מוכנים להטיל סנקציות נוספות על טורקיה במידת הצורך

סגן נשיא ארצות הברית נפגש עם נשיא טורקיה רג'פ טאיפ ארדואן, בכדי לדון איתו במבצע הטורקי בסוריה נגד הכורדים, לאחר יציאת הכוחות האמריקנים מהמדינה. מארמון הנשיאות בטורקיה נמסר כי ארדואן ופנס דנו במתקפה הטורקית בצפון מזרח סוריה. פנס הפציר בטורקים לעצור את הפעולה נגד הלוחמים הכורדים, יממה לאחר שטראמפ איים בסנקציות קשות בעקבות אותו מבצע, שהטורקים מכנים "מעיין השלום".

במקביל לפגישה, מהבית הלבן נמסר כי ארצות הברית מוכנה להטיל סנקציות נוספות על טורקיה במידה ויידרש. "נשתמש בסנקציות ואולי אפילו בעוד סנקציות כדי לשמור את טורקיה בדרך הישר", אמר היועץ הכלכלי של הבית הלבן לארי קודלו לרשת CNBC.

הלילה (בין רביעי לחמישי) נחשף כי נשיא ארה"ב טראמפ שלח למקבילו הטורקי מכתב ובו הזהיר אותו מפני פלישה לסוריה. זמן קצר לאחר החשיפה, באנקרה דיווחו כי "ארדואן קרא את המכתב – דחה את תוכנו וזרק אותו לפח" מבלי להגיב במכתב תגובה משלו לבית הלבן. באותו יום כבר הכריז על פתיחת מבצע "מעיין השלום" נגד הכוחות הכורדים.

בתוך כך, נשיא סוריה בשאר אסד נועד עם היועץ העיראקי לביטחון לאומי, פאלח אל-פיאד. במהלך הפגישה התייחס אסד למתיחות בגבול הטורקי, ואמר כי התוקפנות הטורקית היא בגדר "פלישה חצופה וברורה". לדבריו, סוריה כבר הגיבה בעבר לתוקפנות מסוג זה על ידי פגיעה בשלוחות הטרור הטורקיות, והיא תמשיך לעשות זאת "בכל דרך ובכל מקום". במהלך הפגישה קיבל אסד אגרת מראש הממשלה העיראקי, שבה קרא להמשך שיתוף הפעולה בין שתי המדינות, בצל ההתפתחויות האחרונות באזור.