אילוסטרציה. צילום: Uri Lenz / Flash90

גם השנה: ארה"ב צפויה לרשום מספר שיא של תקריות אנטישמיות

הליגה נגד השמצה: "מאז פיגוע הירי בפיטסבורג שגבה קורבנות מקרב שלוש קהילות שהתפללו בבית הכנסת "עץ חיים" בסקווירל היל, אנשי תנועת עליונות הלבנה פעלו נגד מבנים של מוסדות יהודיים ב-50 מקרים לפחות". הנתונים המחרידים המלאים

לפחות 12 אנשי עליונות לבנה נעצרו בגין קשירת קשר, תקיפות ואיומים נגד הקהילה היהודית מאז פיגוע הירי הקטלני בפיטסבורג.

על פי נתונים שפרסמה הליגה נגד השמצה היום ודווחו לראשונה בתכנית Minutes ‏60 של CBS News ששודרה אמש, לפחות 12 אנשי תנועת העליונות הלבנה נעצרו בשנה שחלפה מאז הפיגוע בבית הכנסת "עץ החיים" בפיטסבורג, חלקם לכאורה בקשירת קשר לטרור, תקיפות או איומים נגד הקהילה היהודית.

כמו כן, מנתונים עדכניים של המרכז לחקר קיצוניות של הליגה נגד השמצה עולה, כי מספר התקריות האנטישמיות המתרחשות ברחבי ארצות הברית ממשיך לשבור שיאים. דיווחים ראשונים מצביעים על מספר כולל של 780 תקריות אנטישמיות שתועדו בששת החודשים הראשונים של שנת 2019, לעומת 785 תקריות שדווחו בתקופה המקבילה בשנת 2018.

בשלושה מקרים לפחות – במונרו וושינגטון, ליהייטן פנסילבניה, ולאס וגאס נבדה, המרכז לחקר קיצוניות של הליגה נגד השמצה סיפק מידע מודיעיני קריטי לגורמי אכיפת החוק, שהוביל ישירות לחקירות ולמעצרים.

מאז פיגוע הירי בפיטסבורג ב-27 באוקטובר 2018, שגבה קורבנות מקרב שלוש קהילות שהתפללו בבית הכנסת "עץ חיים" בסקווירל היל, אנשי תנועת עליונות הלבנה פעלו נגד מבנים של מוסדות יהודיים ב-50 מקרים לפחות. ביניהם: 12 מקרים של השחתת רכוש תוך שימוש בסמלי תנועת העליונות הלבנה. 35 מקרים של חלוקת חומרי תעמולה של תנועת העליונות הלבנה. לפחות 30 מקרים נוספים שבהם אנשים בעלי אידאולוגיה לא ידועה גרמו להצתה, השחיתו רכוש, או חילקו חומרי תעמולה שלא היו במובהק של תנועת העליונות הלבנה, במוסדות יהודיים.

בנוסף למעצרם של 12 אנשי תנועת העליונות הלבנה, בוצעו שלושה מעצרים נוספים בגין ניסיון פגיעה ביהודים בשנת 2019, ביניהם שני מקרים על רקע אידיאולוגיה קיצונית אסלאמית, באחד מהם אמר התוקף כי היורה מבית כנסת "עץ חיים", רוברט באוורס, היווה עבורו השראה.

2 תגובות

גוי נשאר גוי

הלכה היא בידוע שעשיו שונא ליעקב!

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *