הדברים החמורים שאמרה מארין לה פן, מסמנים את הימשכותה של המגמה המסוכנת של עליית האנטישמיות ברחבי העולם

מנהיגת הימין הקיצוני בצרפת מארין לה פן, שבבחירות האחרונות הצליחה לקושש למפלגתה חלק ציבור ניכר בצרפת, עקב דעותיה הפופוליסטיות המשונות אשר סוחפות בעיקר את הקולות הצעירים במדינה, מנסה לצבור עוד פופולאריות וכעת על ידי דריכה על גבם ומורשתם של היהודים במדינה.

קרא עוד:

[postim]

כידוע בצרפת נאסרה בזמן ממשלתו של הנשיא הקודם ניקולא סרקוזי ההליכה במלבושים מוסלמיים אשר מסתירים את הפרצוף, מחשש ממוסלמים טרוריסטיים אשר לא יחשפו את עצמם לאנשי הביטחון בטוענה של שמירה על עקרונות הדת, דבר שהתקבל בהבנה אצל רוב מוחלט של תושבי המדינה.

בראיון לעיתון הצרפתי הפופולארי 'לה – מונד' נשאלה מנהיגת הימין הקיצוני על השוני בין האיסור של לבישה ברחוב של מלבושים מוסלמיים לכיפה שהיהודים חובשים על ראשם, במקום לענות את התשובה האמיתית הנכונה והמובנת לכל בר דעת על השוני, בחרה לה פן בהתלהמות ובקיצוניות מטופשת.

וזוהי האג'נדה של מנהיגת הימין הקיצוני בצרפת, 'אין חילוק בין כל הדתות השונות ואכן יש לאסור גם על יהודיים ללכת עם כיפה ברחוב או בחנויות ובתחבורה הציבורית, וכן צריך לאסור כל התכנסות דתית ברחוב או מכירת אוכל כשר בחנויות, וכן צריך לאסור מימון מבני דת הן על ידי מדינת צרפת והן על ידי מדינות אחרות'.

כצפוי עוררו דבריה גל גינויים מקיר לקיר בכל הצמרות הממשלתיים והדתיים, נשיא צרפת פרנסואה הולנד גינה ואמר 'לצרפת יש חוק והוא השומר על הסטטוס קוו בין הדתות והפלגים השונים, לא צריך בוא ולהוסיף ללא כל סיבה הנראית לעין השמצות ואנטישמיות כלפי דת זו או אחרת' אמר נשיא צרפת.

ראש המועצה היהודית בצרפת מר ריצ'רד פרסקיא אמר 'אנו לכל קנאות שהיא הן חילונית והן דתית, בן אדם באשר הוא צריך לדעת לחיות עם השונה, 'חיה ותן לחיות', לגינוי הצטרפו גם ראשי המוסלמים בצרפת ואמרו 'מנהיגת הימין לה פן רוצה לכונן בצרפת מדינה דיקטטורית טוטליטרית המזכירה ימים אפלים במחוזות שונים, תקופות שכל העולם רוצה לשכוח מהם'.

מנהיג הימין המתון בצרפת הצטרף אף הוא לשורת המתנגדים ואמר 'היא מנסה להראות לעולם שהיא שוחרת חופש וחילוניות, כאשר מעשיה מוכיחים שאינה מבינה מה זה בכלל פשר המילה חילוניות, חילוניות היא לא לאסור כל סממן דתי אלא לדעת לחיות עם כל אחד ואחד בלא לפגוע ברגשותיו או במסורתו, תוך שמירה על עקרונות המדינה והלאום'.