בכירים אמריקנים אישרו כי הצבא פשט על יעד במחוז אידליב שבצפון-מערב סוריה ושבמקום נרשמו חילופי אש. לפי הדיווחים, אבו בכר אל-בגדדי הפעיל חגורת נפץ. טראמפ צייץ: "משהו מאוד גדול קרה", וימסור הצהרה מיוחדת בצהריים

מנהיג ארגון "המדינה האסלאמית" (דאעש), אבו בכר אל-בגדאדי, חוסל הלילה (ראשון) במחוז אידליב שבסוריה בפעולה צבא ארצות הברית – כך דיווחו כלי תקשורת בארצות הברית. במגזין ניוזוויק דווח כי אל-בגדאדי הפעיל חגורת נפץ שנשא על גופו, ברגע שהבחין כי הכוחות האמריקניים סוגרים עליו.

נשיא ארצות הברית, דונלד טראמפ, צייץ הלילה (בין שבת לראשון) בטוויטר כי "משהו מאוד גדול קרה כרגע". הבית הלבן הודיע כי הנשיא יישא "הצהרה דרמטית" בשעה 15:00 (שעון ישראל). עם זאת, מהבית הלבן לא נמסרו פרטים נוספים לגבי תוכן ההצהרה, וטרם ברור למה התכוון הנשיא בציוץ שלו.

עוד דווח כי נעשות בדיקות DNA על מנת לוודא כי אכן אל בגדדי הוא זה שנהרג. גורם בצבא האמריקאי אישר ל"ניוזוויק" כי מטרתו של המבצע הצבאי הייתה חיסולו של אל בגדדי, והעריך "בביטחון גבוה" כי המטרה הושגה, אך אמר כי יש להמתין לאישור הסופי לאחר ביצוע בדיקות ה-DNA. מאוחר יותר מסרו בכירים בפנטגון כי בדיקות ה-DNA אכן אישרו שמדובר במנהיג דאעש שחוסל.

מקור צבאי אמר ל"פוקס ניוז" כי מטרה חשובה של דאע"ש חוסלה בסוריה וייתכן כי מדובר במנהיג ארגון הטרור, אך עדיין אין ודאות מוחלטת שזה אכן הוא. גורם אמריקני מסר לסוכנות הידיעות "רויטרס" כי ארצות הברית ביצעה פעולה נגד אל-בגדאדי. הגורם לא חשף את פרטי המבצע ולא אמר אם הוא הצליח.

בכירים באיראן ובעיראק אישרו את חיסולו של אל-בגדאדי והודיעו כי דווח להם על מותו מפי מקורות בסוריה. "מקורותינו בתוך סוריה אישרו לצוות המודיעין העיראקי שאחראי על תפיסת אל-בגדאדי כי הוא נהרג יחד עם שומר הראש שלו באידליב", מסר גורם בממשל העיראקי. "זאת לאחר שמקום המסתור שלו נחשף כשניסה למלט את משפחתו דרך הגבול הטורקי".