בכיר במשרד הביטחון האמריקני אמר כי בדיקת דנ"א הוכיחה שמדובר במנהיג דאעש שחוסל בסוריה. עוד מסר: "אריות הים" הוצנחו וביצעו את החיסול. דיווח בלבנון: כלי הטיס יצאו מטורקיה, שלפי גורמים עיראקיים, לשם ניסה להבריח את משפחתו

בכיר בפנטגון אמר לערוץ "אל-חורה" כי בדיקות ה-DNA אישרו שמנהיג ארגון הטרור דאעש אבו בכר אל-בגדאדי אכן נהרג הלילה בסוריה. הבכיר הוסיף כי המבצע בצפון סוריה בוצע על ידי יחידת הקומנדו האמריקנית "אריות הים", שהוצנחה במקום, בעזרת ה-CIA ששיתף פעולה עם "מנגנון ביטחוני מקומי".

כמו כן, הערוץ הלבנוני "אל-מיאדין", המזוהה עם המשטר הסורי, דיווח שהמבצע המיוחד נמשך יותר משלוש שעות. לפי כתבת של הערוץ בדמשק, שמונה מסוקים נכנסו למרחב האווירי הסורי משטח טורקיה, אחרי שהמריאו מהבסיס הטורקי אינג'ירליק. חמושים פתחו באש מסיבית על המסוקים שנחתו במקום. אחרי שהסתיימה הפעולה מהקרקע, הותקפו מהאוויר שני בתים באותו אזור.

מנהיג הכוחות הכורדים בסוריה רמז בציוץ בחשבון הטוויטר שלו כי ארצות הברית שיתפה פעולה עם כוחותיו בעת המבצע. לדבריו, "המבצע ההיסטורי המוצלח יצא לפועל בזכות שיתוף פעולה בין יחידות המודיעין". על פי דיווחים בכלי תקשורת עיראקיים, המודיעין העיראקי עזר לאתר את אל-בגדאדי.

הפשיטה לוותה במאמץ אווירי – ולפי רשת NBC למקום הגיעו מטוסי קרב, מסוקים ומל"טים. ברשת "פוקס ניוז" ציטטו תחילה גורם צבאי בכיר, שאמר כי "יעד חשוב של דאעש", ככל הנראה אל-בגדדי, חוסל בפשיטה. עם זאת, צבא ארה"ב לא אישר באופן רשמי את הדיווחים. ברשת CNN דווח כי המבצע יצא לפועל לאחר קבלת מידע מודיעיני מה-CIA. לפי דיווחים, חילופי אש נרשמו במקום.

במגזין ניוזוויק, שהיה ראשון לפרסם את דבר החיסול, דווח כי אל-בגדאדי הפעיל חגורת נפץ שנשא על גופו, ברגע שהבחין כי הכוחות האמריקניים סוגרים עליו, ושתיים מנשותיו נהרגו. גורמים בפנטגון אמרו לניוזוויק כי לוחמים ביחידה המיוחדת "כוח דלתא" פשטו על המקום, שהיה תחת מעקב במשך תקופה.

על פי דיווחים בכלי התקשורת בסוריה, החיסול התרחש בעיירה ברישה, הנמצאת מערבית לעיר חלב, העיר השנייה בגודלה במדינה, בשטח הנשלט על ידי ארגוני המורדים. על פי דיווחים מפי בכירים בעיראק, המבצע התקיים מתוך חשש שאל בגדדי מתכנן לחצות את הגבול לתוך שטחה של טורקיה, שנמצא קילומטרים ספורים מהעיירה בה התרחש המבצע.

נשיא ארצות הברית, דונלד טראמפ, צייץ הלילה (בין שבת לראשון) בטוויטר כי "משהו מאוד גדול קרה כרגע". הבית הלבן הודיע כי הנשיא יישא "הצהרה דרמטית" בשעה 15:00 (שעון ישראל). עם זאת, מהבית הלבן לא נמסרו פרטים נוספים לגבי תוכן ההצהרה, וטרם ברור למה התכוון הנשיא בציוץ שלו.

בכירים באיראן ובעיראק אישרו את חיסולו של אל-בגדאדי והודיעו כי דווח להם על מותו מפי מקורות בסוריה. "מקורותינו בתוך סוריה אישרו לצוות המודיעין העיראקי שאחראי על תפיסת אל-בגדאדי כי הוא נהרג יחד עם שומר הראש שלו באידליב", מסר גורם בממשל העיראקי. "זאת לאחר שמקום המסתור שלו נחשף כשניסה למלט את משפחתו דרך הגבול הטורקי".