בתדרוך לעיתונאים בפנטגון אמר הרמטכ"ל האמריקני כי שרידי גופתו של מנהיג דאעש "טופלו כראוי". גורם בכיר סיפר כי הרשויות האמריקניות השליכו אותן לים. כמו כן, הוסיף כי שני גברים נעצרו במהלך המשימה לחיסולו. בעקבות החיסול נערכים בארה"ב לפעולות נקם

רמטכ"ל צבא ארצות הברית, הגנרל מארק מילי, הודיע היום (שני) כי ארצות הברית נפטרה משרידי גופתו של מנהיג ארגון "המדינה האסלאמית" (דאעש), אבו בכר אל-בגדאדי – גורמים המעורים בעניין סיפרו כי שרידי הגופה של המנהיג האכזר הושלכו אל הים לאחר טקס דתי אסלאמי. כמו כן, התייחס מילי לקריאתו של הנשיא טראמפ לפרסם את תיעוד מותו של אל-בגדאדי ואמר כי בשלב זה ארצות הברית לא תפרסם תמונות או סרטונים מהאירוע.

"ההיפטרות משרידי גופתו הושלמה וטופלה כראוי". אמר הרמטכ"ל האמריקני בתדרוך לעיתונאים בפנטגון והוסיף כי שני גברים נעצרו כשהם חיים במהלך המשימה לחיסולו.

בעקבות החיסול נערכים בארצות הברית ובמערב בכלל לאפשרות של פעולות נקם מצד תומכי דאעש. בכיר במחלקה לביטחון לאומי אמר כי "לא אהיה מופתע לראות עלייה בניסיונות להוציא לפועל מתקפות, בעת שהארגון מנסה להוכיח כי הוא עדיין רלוונטי". הוא הוסיף כי "צפויים עימותים פנימיים בתוך דאעש במאבק על הנהגת הארגון. אולם, לדבריו: "אף אחד לא יזכה למעמדו של אל-בגדאדי".

גורם בכיר במחלקת המדינה הודיע כי על רקע חיסולו של אל-בגדאדי, שרי חוץ מהמדינות החברות בקואליציה האמריקנית נגד דאעש ייפגשו בוושינגטון בעוד כשבועיים בכדי לחזק המאבק נגד הארגון הרצחני. לדברי אותו גורם, בהתכנסות ישתתפו בין 30-40 שרים וארגונים ביוזמת צרפת ובגיבויו של שר ההגנה מייק פומפאו, במטרה להגביר את נוכחות הקואליציה בצפון-מזרח סוריה.

בתוך כך, טראמפ הגן על החלטתו שלא לעדכן את הקונגרס במבצע לחיסולו של אל-בגדדי, ואמר כי הסיבה לך היא העובדה שבראש ועדת המודיעין של בית הנבחרים עומד אדם שיף. "הם דיברו על מדוע לא מסרתי את המידע לאדם שיף ולוועדה שלו, והתשובה היא שאני חושב שאדם שיף הוא המדליף הגדול ביותר בוושינגטון", אמר טראמפ.