מה חיפש עוזרו של מיט רומני בבורו פארק בשבת?

ר' טוביה דוד טרוי, יועצו החרדי ויד ימינו של המועמד הרפובליקני לנשיאות ארצות הברית - מיט רומני, שהה בשבת האחרונה בבורו פארק. כתב JDN בדק מה הביא אותו לשם?

יועצו של המועמד הרפובליקני לנשיאות ארצות הברית – מיט רומני, שהה בשבת האחרונה בבורו פארק. כתב JDN בדק מה הוא חיפש שם?

קרא עוד:

[postim]

ר' טוביה דוד טרוי, יועצו החרדי של מיט רומני שהה בשבת האחרונה בבורו פארק. את סעודות השבת סעד ר' טוביה אצל העסקן הידוע ר' עזרא פרילנדר, בנו של האדמו"ר מליסקא שליט"א. ואת תפילות השבת התפלל בבית מדרשו של האדמו"ר. את שינת הלילה העביר ר' טוביה במלון פלאזה (Avenue Plaza hotel).

בשיחה עם JDN סיפר העסקן ר' עזרא, כי זה זמן רב שר' טוביה רוצה להגיע יחד עם משפחתו לשבות בבורו פארק כדי לראות אחת ולתמיד כיצד נראית שבת אצל חסידים. וכעת, דווקא בשבת 'שובה' הסתדר לו להגיע יחד עם בני משפחתו.

אכלתי איתו את סעודות השבת, סיפר ר' עזרא. בשבת בבוקר הוא עלה לתורה בבית מדרשו של אבי, אחה"צ הוא הגיע לשמוע את דרשת שבת 'שובה' אצל מו'ר אבי שיח' כשבסיום דבריו שיבח אותו אבי באנגלית ודיבר על מסירות הנפש שלו למען העם היהודי, ובפרט על העובדה שלמרות תפקידו החשוב, אינו זז מקיום ההלכה כמלוא נימה.

במוצאי שבת נערכה סעודת מלווה מלכה בביתו של ר' עזרא בהשתתפות מספר מצומצם של עסקנים. ר' טוביה הודה על האירוח הנפלא ופיו לא הספיק מלשבח את הרגשת ההתרוממות איתה הוא חוזר לביתו לאחר ששהה עם חסידים וראה שבת חסידית מהי.

ר' עזרא סיפר לכתב JDN כי נראה היה שר' טוביה יצא מאוד מרוצה במוצאי שבת, ושבת זו גרמה לקידוש השם גדול מאוד.

יצויין כי ר' טוביה שימש בעברו כיועץ פנים בתקופת כהונתו של הנשיא הקודם ג'ורג בוש, בנוסף שימש כסגן המזכיר בשירותי בריאות האדם, סוכנות המחזיקה תקציב של 750 מלייארד דולר ויותר.

תמונות מהביקור: Shmuel Lenchevsky

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *