5 ימים אחרי: דאעש מאשר את חיסול אל-בגדאדי והודיע כי מונה לו יורש

המדינה האיסלאמית אישרה שאבו בכר אל-בגדדי ודובר הארגון חוסלו. ארגון הטרור הודיע: אבו אברהים אל-האשמי אל-קוריישי יחליף את המנהיג שחוסל. עוד איימו בקלטת שמע: "המדינה האסלאמית עומדת היום על מפתנה של אירופה ומרכז אפריקה"

 • סיטואציה מביישת: עזרו לבת ישראל עזובה

  תוכן מקודם

 • גרמניה: הסכים לנתח יהודייה וחזר בו

  תוכן מקודם

 • שמיים סגורים: שערי דמעות לא ננעלו בליזענסק

  תוכן מקודם

 • כ"ק אדמו"ר מרמחסטריווקא: מצווה לעזור להם!

  תוכן מקודם

ארגון "המדינה האסלאמית" (דאעש) אישר היום (חמישי) את חיסול של מנהיגו, רב המרצחים אבו באכר אל -בגדדי, בפשיטה אמריקנית מוקדם יותר השבוע. הדברים פורסמו ככקטע קולי מוקלט בסוכנות הידיעות "עמאק", סוכנות הידיעות האינטרנטית של הארגון. עוד אושר בהקלטה כי דובר הארגון, אבו חסן אל-מוהג'יר, חוסל אף הוא על ידי ארצות הברית.

בהודעה שפרסם דובר הארגון (החדש), נאמר שמחליפו של אל-בגדאדי יהיה אבו אבראהים אל-האשמי. דאע"ש הסביר כי בכיריו התכנסו לאחר החיסול, והסכימו על זהות המנהיג החדש. הכינוי אל-קוריישי מצביע על כך שמנהיג דאעש החדש הוא לכאורה צאצא של שבט קורייש, שבטו של הנביא מוחמד, אולם מעבר לכך לא נמסרו פרטים נוספים על "החליף" החדש.

נשיא ארצות הברית דונלד טראמפ זכה לקיתונות של לעג בקלטת שמע שפרסם הדובר החדש של הארגון, וכונה: "זקן טיפש שבא בערב עם דעה אחת וקם בבוקר עם דעה אחרת". "ארצות הברית הפכה לבדיחה בין האומות", נאמר בקלטת. "המדינה האסלאמית עומדת היום על מפתנה של אירופה ומרכז אפריקה. היא מתפשטת ותישאר בעזרת אללה מהמזרח ועד למערב".

כזכור, ביום ראשון הודיע טראמפ על חיסולו של אל בגדאדי, שפוצץ עצמו במהלך מרדף של חיילים אמריקאים אחריו. "ארצות הברית הביאה צדק לטרוריסט מספר 1 בעולם – אבו בכר אל בגדדי מת. הוא היה המייסד והמנהיג של דאעש. ארצות הברית חיפשה אותו במשך שנים רבות. לתפוס אותו היה הדבר הראשון בסדר העדיפויות של המשטר שלי", אמר טראמפ.

אמש פרסם הפנטגון תיעוד מתוך מבצע החיסול בו נראו, בין היתר, לוחמי קומנדו מגיעים למתחם בו נמצאו אל-בגדאדי ואחרים. מפקד הפיקוד המרכזי של ארצות הברית, גנרל פרנק מקנזי, אמר בתדרוך עיתונאים עם פרסום התיעוד כי "הבאתו של אל-בגדאדי לדין הייתה מאמץ משותף של כמה סוכנויות, והמאמץ הזה התקדם משמעותית לאחרונה כשגילינו את מקום הימצאותו".

בתוך המתחם, שאליו פרצו הלוחמים אחרי שפוצצו את אחד הקירות, הם נתקלו בחמישה לוחמי דאעש – ארבע נשים וגבר אחד – שלא נשמעו לקריאות בערבית להיכנע, ונורו למוות. לאחר תקרית זו, אמר מקנזי, הכוח איתר את אל-בגדדי בתוך המנהרה ללא מוצא שאותה הזכיר הנשיא טראמפ בהצהרה המיוחדת שלו על המבצע – אז הוא טען כי מנהיג ארגון הטרור ברח בעודו בוכה ומייבב.

עוד אמר הגנרל כי לכידתו של אל-בגדדי ממחישה פעם נוספת "את המחויבות הבלתי מתפשרת שלנו להשמיד את דאעש" ואת העובדה שארה"ב יכולה להגיע לכל יעד בעולם. בפשיטה גילו האמריקנים כי מנהיג דאע"ש תיקשר עם פעילי דאע"ש באמצעות מערכת העברת מסרים שלא הייתה מחוברת לרשת האינטרנט.

3 תגובות

ימח שימם וזיכרם כן יאבדו גול אויביך ישראל אמן

שאלוקים יקח אותם י…

שהשם יקח אותם י…

Comments are closed.

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן