נשיא סוריה מביע ספק באשר לחיסולו של בטרוריסט וטוען כי טרם הגיעו לידיו הוכחות מספיקות: "שום מטוס לא נצפה במכ"ם, מדוע לא הוצגה גופתו של אל-בגדדי?". דבריו נאמרו למרות שארגון דאע"ש עצמו הכריז על מותו של אל-בגדדי

נשיא סוריה בשאר אסד טוען כי טרם הגיעו לידיו הוכחות מספיקות שהמבצע האמריקני לחיסולו של מנהיג דאעש אבו בכר אל-בגדאדי התרחש. בריאיון ששודר אמש (חמישי) בטלוויזיה הסורית אמר "שמענו על הנושא רק מאמצעי התקשורת", אמר הרודן שבמדינתו הרגו האמריקאים את המחבל. "חשוב מכך, איננו יודעים בוודאות אם המבצע אכן התרחש שהרי שום מטוס לא נצפה במכ"ם. מדוע לא הוצגו שארי גופתו של אל-בגדדי, כפי שנטען? זהו תרחיש זהה לחיסולו של בן לאדן".

דבריו של אסד נאמרים למרות שארגון הטרור עצמו הכריז רשמית על מותו של אבו בכר אל-בגדדי, הדברים פורסמו על ידי הארגון בסוכנות הידיעות "עמאק" – סוכנות הידיעות האינטרנטית של הארגון.

אסד התייחס בריאיון אמש גם לנשיא ארצות הברית דונלד טראמפ והצהיר כי הוא "הנשיא האמריקני הטוב ביותר". לדבריו, "הוא לא נשיא טוב בגלל המדיניות שלו, אלא בגלל שהוא הכי שקוף. נשיאים אמריקנים שונים עשו טעויות פוליטיות ופשעים, וקיבלו על זה פרס נובל. טראמפ אומר 'אנחנו רוצים נפט', 'אנחנו רוצים להיפטר מאדם מסוים', 'אנחנו רוצים לספק שירות תמורת כסף' – וזו האמת. זאת המדיניות האמריקנית. מה יותר טוב מאויב שקוף?".

כאמור, אמש אישר ארגון "המדינה האסלאמית" (דאעש) את החיסול של מנהיגו, רב המרצחים אבו באכר אל -בגדדי, בפשיטה אמריקנית מוקדם יותר השבוע. הדברים פורסמו ככקטע קולי מוקלט בסוכנות הידיעות "עמאק", סוכנות הידיעות האינטרנטית של הארגון. עוד אושר בהקלטה כי דובר הארגון, אבו חסן אל-מוהג'יר, חוסל אף הוא על ידי ארצות הברית.

חיסול אל-בגדאדי: תיעוד מהתקיפה שבה חוסל מנהיג דאע"ש • צפו

בהודעה שפרסם דובר הארגון (החדש), נאמר שמחליפו של אל-בגדאדי יהיה אבו אבראהים אל-האשמי. דאע"ש הסביר כי בכיריו התכנסו לאחר החיסול, והסכימו על זהות המנהיג החדש. הכינוי אל-קוריישי מצביע על כך שמנהיג דאעש החדש הוא לכאורה צאצא של שבט קורייש, שבטו של הנביא מוחמד, אולם מעבר לכך לא נמסרו פרטים נוספים על "החליף" החדש.

נשיא ארצות הברית דונלד טראמפ זכה לקיתונות של לעג בקלטת שמע שפרסם הדובר החדש של הארגון, וכונה: "זקן טיפש שבא בערב עם דעה אחת וקם בבוקר עם דעה אחרת". "ארצות הברית הפכה לבדיחה בין האומות", נאמר בקלטת. "המדינה האסלאמית עומדת היום על מפתנה של אירופה ומרכז אפריקה. היא מתפשטת ותישאר בעזרת אללה מהמזרח ועד למערב".

כזכור, ביום ראשון הודיע טראמפ על חיסולו של אל בגדאדי, שפוצץ עצמו במהלך מרדף של חיילים אמריקאים אחריו. "ארצות הברית הביאה צדק לטרוריסט מספר 1 בעולם – אבו בכר אל בגדדי מת. הוא היה המייסד והמנהיג של דאעש. ארצות הברית חיפשה אותו במשך שנים רבות. לתפוס אותו היה הדבר הראשון בסדר העדיפויות של המשטר שלי", אמר טראמפ.