הצעיר מואשם כי תיכנן להטמין פצצה וכן להרעיל את צינורות המים בבית כנסת בפואבלו בקולורדו במטרה להרוג יהודים. הוא סיפר לסוכן סמוי שהוא חבר בתנועה התומכת בעליונות הגזע הלבן. וכי הוא נערך ל"מלחמה קדושה"

צעיר בן 27 הואשם היום (שני) בתכנון פיגוע ובניסיון להרעיל את מי השתייה בבית כנסת בעיר פואבלו שבקולורדו. הצעיר, ריצ'רד הולצר, נפגש עם סוכן חשאי של ה-FBI שהיה בזהות בדויה במלון ביום שישי האחרון והביא עמו את חומרי הנפץ עמם תכנן לפוצץ את בית הכנסת.

הסוכן עמו נפגש סיפר כי העלה במהלך ממפגש את החשש שאנשים עלולים להיות בבית הכנסת כשהפצצה תתפוצץ, אולם הולצר השיב כי הוא לא מאמין שיהיו שם אנשים – אבל אם יהיו, זה לא אכפת לו "כי הם יהיו יהודים".

הולצר איים להרעיל את המים של בית הכנסת על מנת להרוג את חברי הקהילה היהודיים. לצורך כך, שכר גבר מקסיקני אותו כינה "היטלר המקסיקני" על מנת להחדיר רעל מסוג ארסנן לצינורות המים של בית הכנסת בסוף השבוע האחרון.

בנוסף הצעיר מואשם בהפצת עמדות של עליונות הגזע הלבן המעודדות אלימות. הקשר בין הסוכן הסמוי להולצר החל לפני כחודש באמצעות פייסבוק. הולצר סיפר לו כי הוא חבר בתנועה התומכת בעליונות הגזע הלבן. הוא סיפר לסוכן כי הוא נערך ל"מלחמה קדושה", ומתכנן להרעיל את בית הכנסת פעם נוספת.