איראן הודיעה לרשויות השיט הבינלאומי, ששתי מכליות נוספות שלה נפגעו בים האדום, ועל כן לא בטוח לנוע בנתיבים שם. בהודעה שנשלחה איראן לא הטילה את האחריות על שום גורם אך ציינו כי המתקפה אורגנה על ידי מדינה אחת או יותר

איראן הודיעה לרשויות השיט הבינלאומי, ששתי מכליות נוספות שלה נפגעו בים האדום, ועל כן לא בטוח לנוע בנתיבים שם, כך דווח הבוקר (חמישי) בעיתון האמריקני "וול סטריט ג'ורנל". בהודעה שפרסמה אמש (רביעי) חשפה טהראן שתי תקיפות נוספות נגד כלי שיט שלה לחופי ערב הסעודית, אחרי שעד הייתה מוכרת רק אחת. לדבריה, כל התקיפות התרחשו בחצי השנה האחרונה,.

בהודעה ששלחה לארגון השיט הבינלאומי היא לא הטילה אחריות על שום גורם, אך ציינה כי במדינה "מאמינים שזו מתקפה שאורגנה על ידי מדינה אחת או יותר, כיוון ששתי מכליות שנשאו דגל איראני הותקפו באופן דומה באותו אזור ונזק דומה נגרם להן". עוד הוסיפו כי, "דאגה מרכזית היא שהדפוס של המתקפות האלה בתוך זמן קצר במיקומים דומים מיצב את הים האדום כמסלול לא בטוח עבור ספינות במסלול שלהן".

כזכור לפני כחודש דווח על פיצוץ במכלית נפט איראנית, ששטה בים האדום ליד עיר הנמל ג'דה בערב הסעודית – כך דיווחה סוכנות הידיעות האיראנית ISNA. מהדיווח עלה כי ככל הנראה שני טילים שנורו לעבר המכלית הם שגרמו לפיצוץ.

הפיצוץ במכלית הנפט, ששייכת לחברת הנפט הלאומית האיראנית, הצית את הכלי במרחק של 90 קילומטרים מעיר הנמל הסעודית ג'דה. הפיצוץ גרם לנזקים כבדים ונפט נשפך לים האדום, כך מסרו גורמים לא מזוהים לסוכנות הידיעות האיראנית. על פי התקשורת האיראנית, איש לא נפגע באירוע. על פי הדיווח, מומחים טכניים מאיראן העריכו שמדובר בפיגוע טרור ובפעולה מכוונת. בחברת הנפט אמרו כי החשד הוא שהמכלית נפגעה מתקיפת טילים.

בחודשים האחרונים המתיחות בין סעודיה לאיראן הגיעו לשיא חדש כשדובר הקואליציה הסעודית הלוחמת בתימן טען כי ממצאי החקירה הראשונים של מתקפת הטילים על מתקני הנפט בסעודיה מעלים שאירן היא זו שאחראית לה. במסיבת עיתונאים שערך בריאד, אמר הדובר כי המתקפה לא בוצעה משטח תימן וכי חקירת המתקפה עודנה נמשכת.

הגורמים החוקרים מנסים לאתר את המיקום המדויק של שיגור הטילים. האירועים מצטרפים למספר אירועים בחודשים האחרונים שמשפיעים על זרימת הנפט העולמית, כאשר בדרך כלל האצבע המאשימה מופנית לאיראן. בחודש יוני האחרון שתי מכליות נפט הותקפו במפרץ עומאן שבמפרץ הפרסי, באמצעות מוקשים שהותקנו עליהן. באמריקה האשימו את איראן בפגיעה במכליות.