לפי ה"וושינגטון פוסט", ג'ון בולטון מוכן לצאת נגד הבית הלבן ולהעיד בפני הקונגרס במסגרת הליכי ההדחה שפתחו הדמוקרטים נגד הנשיא טראמפ. אם אכן יעיד, הוא צפוי לאשרר את הטענות שהנשיא שדרש מאוקראינה לפתוח בחקירה בתמורה להעברת סיוע החוץ האמריקני

לפי דיווח ב"וושינגטון פוסט", היועץ לביטחון לאומי לשעבר בממשל טראמפ, ג'ון בולטון, מוכן לצאת נגד הבית הלבן ולהעיד בפני הקונגרס במסגרת הליכי ההדחה שפתחו הדמוקרטים נגד נשיא ארצות הברית דונלד טראמפ. בדיווח צוטטו מקורבים לבולטון שטענו כי הוא מתכוון לספר לחברי הקונגרס על כך שחשש מקמפיין הלחץ נגד אוקראינה שנועד להכריח את קייב לפתוח בחקירה נגד בנו של סגן הנשיא לשעבר ג'ו ביידן, האנטר ביידן, שעשוי להיות יריבו של טראמפ בבחירות 2020.

בולטון היה מקורב מאוד לנשיא והתבקש להתפטר מתפקידו בספטמבר האחרון. אם אכן בולטון יעיד, הוא צפוי לאשרר לא מעט מטענותיהם של בכירים במחלקת המדינה, שהאשימו בין השאר את טראמפ בכך שדרש מאוקראינה לפתוח בחקירה בתמורה להעברת סיוע החוץ האמריקני.

"אוקראינה-גייט": בית הנבחרים אישר את המשך הליך ההדחה נגד טראמפ

עוד נכתב בדיווח כי בולטון, החבר במפלגה הרפובליקנית, מתכוון להעיד רק במקרה שבית המשפט יודיע כי לקונגרס יש סמכות להוציא צווים ליועצי הנשיא בעבר ובהווה. לא ברור כמה זמן ההליכים המשפטיים יימשכו והאם הם יאפשרו לזמן את בולטון בזמן, השימועים הפומביים בהליכי ההדחה של טראמפ יתחילו כבר בשבוע הבא.

דרמה בוושינגטון: נחשף תמליל השיחה בין טראמפ לנשיא אוקראינה

כזכור, הליך ההדחה החל בעקבות מעורבות הנשיא טראמפ בפרשה שזכתה לכינוי "פרשת אוקראינה גייט". מטרת ההצבעה נועדה להפוך את חקירת הנשיא לרשמי, ולהביך אותו בכך שיתאפשר מעתה לזמן עדים להעיד בפרשה כשאלו יציגו את גרסתם בפרשה ההולכת ומתפתלת בפני חברי בית הנבחרים באופן פומבי ולא בדלתיים סגורות כפי שהתנהל ההליך עד עתה.

עם זאת הסיכוי שהנשיא יודח בפועל ממשרתו נמוכה עד לא קיימת, שכן על פי החוקה האמריקנית, הליך הדחה של נשיא מכהן, צפוי לעבור שלל משוכות שהאחרונה והקובעת שבהן, היא הצבעה בסנאט שם מחזיקים הרפובליקנים רוב מוצק.