Miriam Alster/Flash 90

בדרך לנשיא יהודי בבית הלבן? מייקל בלומברג שוקל לרוץ לנשיאות ארה"ב

המיליארדר האמריקני מייקל בלומברג, שכיהן בעבר כראש העיר ניו יורק, שוקל להגיש מועמדותו למירוץ לנשיאות 2020, מטעם המפלגה הדמוקרטית. יועצו אמר כי הוא מודאג מכך שהמועמדים הנוכחיים של המפלגה הדמוקרטית "לא יצליחו לנצח את טראמפ"
 • " החופש הנורא ביותר בחיי " חני בעדות קשה

  תוכן מקודם

 • האימון שלך שווה יותר עם GO >>

  תוכן מקודם

 • "אדם אציל נפש" התגובות על פטירתו של פרוש

  תוכן מקודם

 • הגאון הרב בעדני מבקש: "שלא יבושו בעת שמחתם"

  תוכן מקודם

המיליארדר האמריקני מייקל בלומברג, ראש עיריית ניו יורק לשעבר, שוקל להצטרף למירוץ על מועמדות המפלגה הדמוקרטית בבחירות לנשיאות ארצות הברית ב-2020. מטעמו נמסר כי הוא סבור שחיוני להביס את דונלד טראמפ ושאיש מהמועמדים הדמוקרטים כעת אינו מסוגל לעשות זאת.

בלומברג, בן 77, הוא יהודי. אם אכן ירוץ ויזכה, הוא יהיה הנשיא היהודי הראשון. טרם נערכו סקרים שיבדקו עד כמה מוכנה ארה"ב להושיב יהודי בבית הלבן. אין שום ודאות שבלומברג יחליט לרוץ, בסופו של דבר, אך הוא נוקט את הצעדים הפרוצדורליים המתבקשים, לרבות קביעת נוכחות רשמית במערכת הקלפיות של המדינות השונות לפני מועד היעד של כל מדינה.

"אנו צריכים לסיים את העבודה ולהבטיח שטראמפ יובס, אך מייק מודאג מאוד מכך שאף אחד מהמועמדים לא יוכל לעשות זאת", אמר יועצו הפוליטי של בלומברג, האוורד וולפסון בהצהרה שפרסם הלילה. וולפסון הוסיף כי הישגיו של בלומברג, הכוללים את תפקיד ראש העיר הגדולה ביותר בארה"ב, בניית החברה שלו בעצמו ותרומות למטרות פילנתרופיות רבות, יחד עם יכולת המנהיגות שלו, יכולים להספיק כדי לנצח את הנשיא הרפובליקני.

בלומברג עם ראש הממשלה נתניהו, בתפקידו כראש עיריית ניו יורק. צילום: מרק ישראל סלם, פול

לפי הדיווחים, בלומברג, שמחזיק בסוכנות הידיעות וערוץ טלוויזיה הנושאים את שמו, צפוי להגיש את המסמכים הדרושים כדי להתמודד לנשיאות השבוע במדינת אלבמה. אם ייכנס למרוץ, בלומברג יתמודד מול המועמדים הדמוקרטיים המובילים – ג'ו ביידן, אליזבת וורן, וברני סנדרס. אחד היתרונות המרכזיים שלו על המועמדים האחרים, הון בלתי מוגבל למימון הקמפיין.

בלומברג אמר בתחילה כי אין בכוונתו להיכנס למרוץ למועמדות הדמוקרטית ב-2020 בגלל ההובלה של ביידן. אולם מאז עלו ספקות לגבי יכולתו של ביידן להשיג את המועמדות הדמוקרטית, ושני המועמדים האחרים שנמצאים מיד אחריו בסקרים, הסנאטורים אליזבת וורן וברני סנדרס, לא נתפשים על ידי בלומברג כמי שמסוגלים לנצח את הנשיא דונלד טראמפ בבחירות.

כתבות קשורות

אַהֲרֹן כַּהֲנָא קַדִּישָׁא • הילולת הרה"ק מהר"א מבעזלא זיע"א
אתרא קדישא מירון: שבת התאחדות לקהל חסידי אשלג
יִזְכּוֹר אַהֲבָתָם • הילולת כ"ק האדמו"ר מסאדיגורה זצ"ל
וְרוּחַ נָכוֹן חַדֵּשׁ בְּקִרְבִּי: מרן הגר"ד לנדו הגיע לקעמפ של הישיבה ושורר ניגוני רגש • צפו
מעמד כבוד התורה בישיבה קטנה ברסלב בית שמש בראשות הגרי"מ שכטר
בסמוך לחופי עומאן: שני אנשי צוות נהרגו בתקיפת הספינה בבעלות ישראלית
נתניהו קיבל את החיסון השלישי: "הממשלה בזבזה זמן יקר; חייבים להתחסן"
הנשיא וראש הממשלה פתחו את מבצע החיסון השלישי; בנט המציא מצווה
התרסקות המטוס והתאונה המפחידה • עשרת הסרטונים הנצפים של השבוע
משרד ההגנה הבריטי: ספינה בבעלות ישראלית הותקפה מול עומאן
מסמך אמריקני שדלף: "וריאנט דלתא מדבק כמו אבעבועות רוח"
מחדל הקורונה: עלייה משמעותית נוספת במספר החולים במצב קשה

4 תגובות

 1. 'היהודי' המחמד הזה???
  תשאלו את תושביה החרדים של ניו יורק ותדעו אם לא עדיף סנדרס שגם יהודי אבל אנטישמי בגלוי מבלומברג שבהחבא הוא עשה את הגרוע יותר ששייך…

 2. אני מותרת לא צריך אחד כמוך אומנם יהודי אבל נגד היהודים, ישראל והחרדים בימיוחד שמעתי שהוא אמר שאם הוא היה נשיא ארצות הברית הוא היה יותר בעד חיזבלה יותר מאשר לישראל

סגור לתגובות.

מה ברצונך לחפש?

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן