נשיא ארה"ב נפגש עם הנשיא הטורקי בבית הלבן, שם ניסו לגשר על הקרע ביחסים. למרות זאת, בוושינגטון מודאגים מהאפשרות שבאנקרה ישימו ידיהם על טכנולוגיה רוסית ורכישת מערכת הטילים הרוסית S-400

נשיא ארצות הברית דונלד טראמפ נפגש הלילה (חמישי) עם נשיא טורקיה, רג'יפ טאיפ ארדואן אמש, בניסיון למנוע ממנו להיכנס לעסקת נשק עם רוסיה. טראמפ הביע חשש מכך שהנשיא הטורקי ירכוש מערכת הגנה אווירית חדשה מידי הרוסים: "מדובר באתגר רציני" אמר טראמפ, והוסיף כי הוא מביע תקווה שהמדינות החברות בברית נאטו יפעלו על מנת לפתור את הנושא.

אחרי הפגישה הצהיר טראמפ כי "הפגישה היתה מצוינת וכנה. הפוטנציאל של הקשרים הכלכליים בין המדינות עצום". שני הנשיאים דנו בעיקר על התקדמות הצעדים שעליהם סוכם בנוגע להפסקת האש בסוריה, ובנוגע לעסקת רכישת מערכת הטילים הרוסית S-400 על ידי טורקיה.

בסיום הפגישה התפאר טראמפ ביחסים הטובים בין המדינות ושיבח את טורקיה על שיתוף הפעולה במלחמה בטרור. בנוסף לכך, הדגיש את "תרומתה הרבה של טורקיה לברית נאט"ו". הוא הצהיר בגאווה כי "אני וארדואן חברים טובים, יש לנו יחסים קרובים". במסיבת עיתונאים לאחר הפגישה הודיע הנשיא האמריקני כי אחד הנושאים שעלו בפגישה הוא העלאת המכסים ויחסי הסחר בין המדינות.

השניים דנו בהפסקת האש בסוריה, מערכת הטילים הרוסית, והסנקציות הכלכליות על טורקיה. בסיום הפגישה התפאר הנשיא האמריקני ביחסי המדינות, ושיבח את טורקיה על שיתוף הפעולה במלחמה בטרור. עוד הדגיש טראמפ את "חיוניותה של טורקיה לברית נאט"ו, שתורמת כמעט 2% מהתמ"ג לארגון". ארדואן מצידו, אמר לאחר הפגישה כי טורקיה מוכנה לקנות טילי פטריוט מארצות הברית – "במחיר הנכון".

בשולי הפגישה העלה ארדואן את הכרתו של בית הנבחרים האמריקני ברצח העם הארמני. הוא אמר כי הוא מאמין שהסנאט האמריקאי לא "יחזור על הטעות" שעשה בית הנבחרים, ויכיר ברצח העם.

כזכור, נשיא ארצות הברית דונלד טראמפ הביא למהלך של על עזיבת כוחות צבא ארה"ב מסוריה. טראמפ כתב בחשבון הטוויטר כי הוא שוחח עם נשיא טורקיה רג'פ טאיפ ארדואן על הנסיגה האמריקאית מסוריה. "הרגע הייתה לי שיחה ארוכה ופרודוקטיבית עם הנשיא ארדואן מטורקיה. שוחחנו על דאעש, המעורבות ההדדית שלנו בסוריה, והנסיגה האיטית והמתואמת של כוחות ארצות הברית מהאזור. לאחר שנים רבות הם חוזרים הביתה. שוחחנו גם על הרחבת המסחר", כתב הנשיא.

אחרי נסיגת כוחות ארה"ב שלח הנשיא דונלד טראמפ מכתב למקבילו הטורקי רג'יפ טאיפ ארדואן בו הזהיר אותו מפני פלישה לסוריה. במכתב ניסה הנשיא טראמפ לשכנע את ארדואן לשנות את החלטתו ולא לפלוש לסוריה. "בוא נעבוד על עסקה טובה", כתב הנשיא האמריקני במכתבו. "אתה לא רוצה להיות אחראי לשחיטה של אלפי בני אדם, ואני לא רוצה להיות אחראי להשמדת הכלכלה הטורקית – אך אעשה זאת". טראמפ קרא לארדואן "לא להיות טיפש", והזהיר שהנשיא הטורקי ש"ייזכר בהיסטוריה בתור שטן" אם יפלוש לסוריה ויתקוף את הכורדים.