. צילום: יונתן סינדל / Flash90

ראש ממשלת בריטניה: "הכפלנו את ההוצאה על ביטחון בתי כנסת"

ראש ממשלת בריטניה בוריס ג'ונסון באיגרת ששיגר ליו"ר הסוכנות היהודית יצחק הרצוג: "הממשלה הבריטית הכפילה לאחרונה את ההוצאה על ביטחון בתי תפילה", עוד כתב ג'ונסון "כי הוא מביע את תמיכתו בכל הקהילות היהודיות בבריטניה וברחבי העולם"

 • לחצו כאן וקבלו מנוי חינם לעיתון שחרית

  תוכן מקודם

 • סובלים מכפייתיות? זה שווה לכם הרבה כסף

  תוכן מקודם

 • "חיפשתי להרגיש שייכת" נערה חרדית בסיפור מטלטל

  תוכן מקודם

 • "עזרו לנו לצאת מפה" שמונה יתומים זועקים לעזרה

  תוכן מקודם

"הממשלה הבריטית הכפילה לאחרונה את ההוצאה על ביטחון בתי תפילה", הצהיר ראש ממשלת בריטניה בוריס ג'ונסון באיגרת ששיגר ליו"ר הסוכנות היהודית יצחק הרצוג. במכתב שפורסם הבוקר (ראשון) כתב ג'ונסון כי הוא מביע את תמיכתו בכל הקהילות היהודיות בבריטניה וברחבי העולם והוסיף כי "יש לעשות יותר כדי לעצור את התגברות תופעת האנטישמיות בבריטניה ומחוצה לה ולהגן טוב יותר על ידידינו ושכנינו היהודים".

ראש הממשלה הבריטי כתב את הדברים בתגובה מענה לפנייה שיזם יו"ר הסוכנות היהודית, יצחק הרצוג, למנהיגי אירופה בדרישה להגן על היהודים במדינותיהם, מכתב תשובה ארוך ופרטני, השיב ראש ממשלת בריטניה בוריס ג'ונסון להרצוג, כי הוא מכיר בעליה באנטישמיות בארצו ובצורך להילחם בה: "בטחונם של היהודים הוא נושא בעדיפות עליונה של ממשלת בריטניה. אני מביע את תמיכתי הכנה בכל הקהילות היהודיות בבריטניה ומחוצה לה. היה סמוך ובטוח בתמיכתי האיתנה בכל היבטי החיים היהודיים." כתב ג'ונסון והוסיף: "אני מסכים לחלוטין שעלינו לעשות יותר כדי למגר את האנטישמיות ולהגן טוב יותר על ידידינו ושכנינו היהודים. שמירה על ביטחונם של היהודים הוא נושא בעדיפות עליונה של ממשלת בריטניה. אני מודע לכך שיש לעשות יותר כדי לעצור את התגברות תופעת האנטישמיות בבריטניה ומחוצה לה."

ג'ונסון תיאר באגרת את הפעולות שממשלתו עושה למיגור האנטישמיות ולהגברת בטחונן של הקהילות היהודיות: "הממשלה הכפילה לאחרונה את ההוצאה על ביטחון בתי תפילה ל-1.6 מיליון פאונד, והיא ממשיכה להשקיע ביוזמות שיעודדו הבנה וסובלנות דרך חינוך ומעורבות קהילתית" עוד כתב ג'ונסון "אני שבע-רצון מכך שהמשטרה שלנו שומרת על יחסים הדוקים וחיוביים עם ארגון הבטחון הקהילתי בבריטניה (CST), תוך שהיא פועלת בשיתוף פעולה מלא כדי להבטיח שקהילות ברחבי בריטניה יוכלו להתאסף, לחגוג ולהתפלל בביטחון."

בסיום האגרת נענה ג'ונסון להצעתו של הרצוג לשיתוף פעולה בין הסוכנות היהודית לבין ממשלת בריטניה במאבק נגד האנטישמיות: "מודה לך על מכתבך ועל עבודתה המתמשכת של הסוכנות היהודית ברחבי העולם במטרה להגביר את המודעות ולעודד פעולה בנושא קריטי זה, ומקבל בברכה את הצעתך לעבוד איתנו למען השגת מטרה זו."

יו"ר הסוכנות היהודית, יצחק הרצוג, אמר בתגובה למכתבו של ראש ממשלת בריטניה: "האמירה של ראש ממשלת בריטניה, בוריס ג'ונסון, צריכה וחייבת לחלחל לכל המערכות הפוליטיות בעולם ועל מנהיגים בכל העולם ללכת בדרכו של ג׳ונסון במאבק באנטישמיות. במיוחד לאור העלייה המדאיגה מאד באנטישמיות בעולם בכלל ובאירופה ובמחוזות פוליטיים אחרים בבריטניה בפרט".

עוד הוסיף הרצוג: "בשבוע שעבר שמעתי אמירה דומה בפגישתי עם מזכיר המדינה האמריקאי, מייק פומפאו ומשר החוץ הגרמני הייקו מאאס. המאבק בקיצוניים ובאנטישמיים מחייב את התכנסותם של מנהיגי העולם למאבק משותף ומתוזמן ללא פשרות, הכולל צעדים תקיפים של אבטחה ואכיפה ובמקביל הפעלת תכניות חינוכיות לסובלנות כלפי דתות ומיעוטים והנצחת זכר השואה ולקחיה".

מכתבו של ראש ממשלת בריטניה נשלח כחודש לאחר ניסיון הטבח במתפללים יהודיים בבית הכנסת בעיר האלה בגרמניה במהלך תפילות יום הכיפורים, אז הגיע מפגע אנטישמי חמוש בכלי נשק וחומרי נפץ שנבלם בזכות אמצעי ההגנה שעוצבו במקום. לאחר האירוע בהאלה שלח הרצוג אגרת דחופה לכ-30 ממנהיגי מדינות אירופה בדרישה להגביר את האבטחה סביב המוסדות היהודיים במדינתם ולפעול ביד קשה כנגד כל גילויי האנטישמיות.

2 תגובות

כמה הם הרגו יהודיים פה בחופים של ישראל.
הם חייבים לנו המון המון.
ובקשר למלחמה נגד הגרמנים הנצים הארורים.
מה שהברטים נלחמו לעצמם הם נלחמו.
שלא יהיה לנו טיפת מחשבה שהיה אכפת להם מיהודיי ארופה.

כל הכבוד לו תודה רבה לך ❤

Comments are closed.

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן

logsuz shell indir instagram takipçi satın al ucuz gündem haber Pubg mobile cephaneleri takipçi satın al leke kremi aktif takipçi php shell