ארה"ב: הנשיא טראמפ הוזמן להעיד בפני ועדת ההדחה של בית הנבחרים

לאחר שהדמוקרטים הצליחו להעביר ברוב מוחץ את החוק שהופך את חקירת הנשיא טראמפ לגלויה ופומבית, הזמינה היו"ר הגב' פלוסי את הנשיא להופיע בפני הוועדה ולהציג בה את גרסתו לעדויות שנשמעו בפניה עד כה - לא ברור אם הנשיא ייענה להזמנה
 • "סבל יומיומי שלא ניתן להעלות על הדעת" גיטי כהן שוברת שתיקה

  תוכן מקודם

 • ההבטחה הזאת נותנת לי כח לשרוד

  תוכן מקודם

 • בזכות כח הצדקה והתפילה מידה כנגד מידה יזכו להתארס עד ראש השנה תשפ"ב

  תוכן מקודם

 • צפו: הבקשה המצמררת של ילד CP

  תוכן מקודם

לאחר שבית הנבחרים אישר לפני כשבועיים, את המשך הליך ההדחה נגד הנשיא טראמפ, הזמינה יושבת ראש בית הנבחרים הגב' ננסי פלוסי הדמוקרטית את הנשיא להעיד בפני ועדת ההדחה ולהציג בפניה את גרסתו.

חוקת המדינה אמנם איננה מחייבת את הנשיא להופיע בפני ועדת ההדחה, כך שהזמנתה של הגב' פלוסי הינה בגדר המלצה בלבד, אך יש בה מעבר לסמליות, שכן עיניהם של מיליוני אמריקנים נשואות בימים אלה לעבר הבית הלבן לראות כיצד יגיב הנשיא להזמנה להופיע בפני הוועדה אותה תקף בחריפות והציג אותה כאינה לגיטימית.

יצוין, כי במידה והנשיא יבחר כן להופיע בפני חברי בית הנבחרים, הרי שעומדת לו הזכות להשיב לשאלות בכתב או בעל פה, לפי בחירתו.

כזכור, לפני כשבועיים העביר בית הנבחרים האמריקני ברוב מוחץ של 232 תומכים אל מול 196 מתנגדים, את המשך קיום הליך ההדחה נגד הנשיא, בגין מעורבותו בפרשה שזכתה לכינוי "אוקראינה גייט". אף כי מראש ידוע, כי הסיכוי שהנשיא אכן יודח מתפקידו היא נמוכה, הרי שמטרת העברת החוק נועד להיות חלק מצעדי המפלגה הדמוקרטית, להביך את הנשיא בכך שכעת מתאפשר להם לזמן עדים שונים להגיע ולהציג את גרסתם בפני ועדת ההדחה של בית הנבחרים שם קיים רוב דמוקרטי וכך גם לזמן את הנשיא בעצמו להופיע ולהעיד בפני הוועדה ולהביכו כפי שאכן מתרחש כעת.

"אוקראינה-גייט": בית הנבחרים אישר את המשך הליך ההדחה נגד טראמפ

כתבות קשורות

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן