נשיא ארה"ב איים על צפון קוריאה ואמר כי, "אם נצטרך להשתמש בכוח צבאי – נעשה זאת. אני מקווה שקים יעמוד בהסכם הפירוק מנשק גרעיני". בצפון קוריאה טענו כי טראמפ משתמש בהם לצורכי בחירות ואיימו: "אם השיחות לא יתקדמו, ניתן לכם מתנה מיוחדת"

נשיא ארה"ב דונלד טראמפ התייחס היום (שלישי) במסיבת עיתונאים שקיים בלונדון, במהלך ועידת נאט"ו, למנהיג צפון קוריאה קים ג'ונג און: "אני קורא לו 'איש הטילים' כי הוא אוהב לירות טילים", אמר טראמפ ואיים כי, "אם נצטרך להשתמש בכוח צבאי – נעשה זאת. אני מקווה שקים יעמוד בהסכם הפירוק מנשק גרעיני, אבל נראה".

מוקדם יותר היום האשימה צפון קוריאה את ארצות הברית בניסיון למשוך את השיחות עד אחרי הבחירות בשנה הבאה. בקוריאה הצפונית הזהירו כי סוף השנה – המועד שבו על ארצות הברית לשנות את "המדיניות העוינת" שלה כלפי פיונגיאנג, מתקרב, וכי על וושינגטון להחליט איזו "מתנת חג מולד" היא תקבל. אחרת איימו, "אם השיחות לא יתקדמו, ניתן לכם מתנה מיוחדת לחג המולד".

סגן השר הצפון קוריאני לענייני החוץ והממונה על הקשרים עם ארצות הברית אמר כי, "קוריאה הצפונית עשתה את המקסימום כדי לא לחזור בה מהצעדים שנקטה מיוזמתה לקידום המו"מ, מה שנשאר לעשות תלוי לגמרי בארצות הברית". לדבריו, מדובר ב"טריק מטופש שנועד לחייב את קוריאה הצפונית למשא ומתן ולנצל זאת לצורכי הבחירות לנשיאות בשנה הבאה".

 

השיחות קרסו: קוריאה הצפונית עוצרת את המו"מ עם ארה"ב

 

טראמפ התייחס גם למהומות האחרונות באיראן, במהלכן נהרגו לפחות 208 בני אדם, "איראן הורגת אלפי אלפי אנשים בעודנו מדברים, לכן הם ניתקו את האינטרנט, כדי שאנשים לא יוכלו לראות מה קורה", אמר הנשיא האמריקני. "אנשים נהרגים במספרים גדולים, ממש עכשיו. התקשורת צריכה לנסוע לאיראן ולראות מה קורה שם. אני חושב שזה דבר נורא, והעולם צריך לראות את זה".

 

נתוני המחאה באיראן נחשפים: "מאות הרוגים, אלפי פצועים ועצורים"