תושביה החרדים של מונסי הותקפו במהלך הסוכות בעת שניסו לקצר את הדרך לביתם דרך שביל קיצור העובר סמוך לבית הספר. הגויים טוענים כי הם חוששים לבטחון ילדיהם ולכן אינם מאשרים מעבר חרדים בשטח בית הספר.

תושביה החרדים של מונסים כאובים ודואגים לאחר שנאמר להם ע"י המשטרה כי נאסר עליהם לעבור דרך שביל קיצור העובר סמוך לבית הספר בעקבות חששם של הורי התלמידים הגויים.

קרא עוד:

[postim]

הסיפור החל ביום טוב שני של סוכות, עשרות מתפללים שחזרו מתפילת שחרית והיו בדרך לביתם, נשטפו בגשם עז ולא מצאו מקום להסתתר בו, בהמשך הדרך נכנסו דרך שביל שמקצר את הדרך כמעט בחצי ובכך חשבו לזרז את הגעתם לבית. אך בשלב זה הם נתקלו בבעיה. השביל המדובר עובר סמוך לבית ספר של גויים שהיה פעיל באותה שעה. ברגע שהחרדים הגיעו לשביל יצאה לעברם קבוצה של גויים והזעיקה את המשטרה בטענה שהחרדים מסוכנים לילדים והם לא יתנו להם בשום אופן ללכת סמוך לבית הספר.

קבוצה של חרדים שניסתה בכל זאת לעבור נתקלה בצעקות מכיוון הגויים. אחד החרדים פנה אל אחד הגויים ואמר לו, אתה סתם אנטישמי. מה מפריע לך שאנחנו עוברים פה? הגוי ענה לו מייד, אל תגיד לי שאני אנטישמי, כל המשפחה שלי נשרפה בשואה.

אם ככה, ענה היהודי – עוד יותר מוזר למה אתה מתנהג ככה. הרי אם אתה קשור לעם ישראל אתה בוודאי יודע שאנחנו שומרים על הילדים שלנו יותר מכל דבר אחר. אז מה מפריע לך??? הגוי השתתק לרגע והמשיך לצעוק.

יצויין כי ישנה דרך נוספת דרכה יכולים החרדים להגיע לביתם, אך השביל שליד בית הספר מקצר בחצי את הדרך ולכן התעקשו לעבור דרכו. אך כנראה שהגויים לא רצו לתת להם את התענוג והעדיפו לגרום להם ללכת בדרך הארוכה.

ר' יוסי גשטטנער מעסקני מונסי ששוחח עם JDN סיפר כי מדובר בארבעה גויים שמנהלים את המערכה נגד החרדים. הארבעה הינם שונאי ישראל מושבעים וכנגד כל אחד תלויים ועומדים מספר רב של תיקים במשטרה. ארבעת הגויים דאגו לפנות למשטרה והבהירו לתושבים כי בעצם מדובר בהשגת גבול ובכך החלה המהומה.

עוד יצויין כי ע"פ חוק באמת ניתן לאסור את המעבר בשביל מכיוון שמדובר בשטח בית הספר. כמובן שרק בית הספר יכול לדרוש שלא יעברו בשטחו אך כאן נראה בבירור שמעבר החרדים מפריע רק לארבעת הגויים שטרחו להמתין להם ולהפסיד יום עבודה, העיקר שלא יעברו בשטחם.

בסופו של יום, לא בוצעו מעצרים ע"י המשטרה. אך במידה ובית הספר ידרוש זאת, החרדים יאלצו לוותר על קיצור הדרך וללכת את הדרך הארוכה.