משפחתו של ג'ייסון קרופט, יהודי מטורונטו - מחפשת את המציל האלמוני שביצע החייאה באביהם בעת שנדם ליבו ברחוב העיר. מודעות פורסמו בכל רחבי מנהטן.

יהודי מטורונטו מחפש את מצילו ברחוב העיר בעת שעבר התקף לב בשבוע שעבר. משפחתו מפרסמת מודעות ברחבי מנהטן במטרה למצוא את המציל האלמוני.

קרא עוד:

[postim]

הסיפור החל בחול המועד סוכות, ביום שישי. ג'ייסון קרופט, יהודי המתגורר בניו יורק הלך ברחוב 45 בשדרה השישית במנהטן יחד עם רעייתו וילדיו כשלפתע חש ברע והתמוטט. לנוכח זעקותיה של אשתו התאספו אנשים רבים במקום, כשאחד מהם החל לבצע החייאה כשבמקביל ביקש מהנוכחים להזמין את כוחות ההצלה.

לאחר שעה ארוכה, בה התאמץ המציל האלמוני, בעוד שאשתו של החולה וילדיו בכו במקום, הוכתרה ההחייאה בהצלחה והחולה פונה לבית החולים סנט לוק ברחוב 114 במערב העיר.

בבית החולים ביצעו הרופאים בג'ייסון ניתוח לב פתוח וחייו ניצלו.

בעוד ימים ספורים מעריכים הרופאים כי ג'ייסון יוכל לשוב לביתו בטורונטו. הרופאים אמרו לרעייתו כי אלמלא אותו מציל אלמוני שביצע בבעלה החייאה, ג'ייסון לא היה מחזיק מעמד.

כעת מנסה המשפחה לאתר את המציל האלמוני, מודעות הופצו ברחובות מנהטן ובהם קריאה למציל האלמוני להגיע לבית המשפחה בכדי שיוכלו להודות לו על הצלת אביהם ממוות בטוח.

"וכל המציל נפש אחת מישראל כאילו קיים עולם מלא…"

תמונת הניצול ומודעה מרחוב העיר