לאחר שהתארגנה קבוצה בת מעל 600 רבנים ומנהיגים שהביעו את תמיכתם בנשיא המכהן ברק אובמה, מתארגנת כעת קבוצת רבנים התומכת במועמד הרפובליקני מיט רומני.

הרב ברנהרד רוזנברג לא שונא את אובמה מצד שני הוא גם לא מחבב את רומני. אך הפעם הוא החליט לא להצביע שוב לאובמה ולתת צ'אנס לרומני. הרב רוזנברג לא עובד לבד, מאחוריו שורת רבנים שיחתמו גם הם על תמיכה מלאה ברומני.

קרא עוד:

[postim]

הרב ברנהרד רוזנברג, בן 64 ומשמש כרב בית הכנסת בית אל בעיר אדיסון. הרב רוזנברג התבטא ואמר: "אני פשוט יודע מה יש, ואני לא מרוצה ממה שיש לי. אז אני מוכן לזרוק את הקוביות עם מישהו חדש".

מה שבעצם טוען הרב, אני לא מחבב את רומני יותר מידי, מצד שני אני לא חושב שמגיע לאובמה קדנציה שניה ולא מצא חן בעיני תמיכת הרבנים בו.
ולכן, החליט הרב לתמוך ברומני ולהשיג כמה שיותר רבנים שיחתמו גם הם למענו.

בניגוד לרשימת הרבנים שתמכו באובמה, ושמם התנוסס לראווה באתר מיוחד שהוקם לרגל הבחירות. אצל הרב רוזנברג לא ניתן לראות את רשימת הרבנים, כל שאנו יודעים הוא שישנם 100 רבנים לעת עתה, רובם רבנים חרדים, אך ישנם גם מעט השייכים לקהילה הקונסרטיבית.

יצויין כי למרות שמה של הקבוצה, התומכת כביכול ברומני, נראה כי היא הוקמה כדי להכניס סלידה בלב העם כנגד אובמה ולא כפי שמסתבר ונהוג להכניס סיבות חיוביות כדי לשכנע את הבוחר בצדקת המועמד השני.

ר' דוד אלגזי, רב בית הכנסת 'חבורת ישראל' בקווינס אמר כי רומני נראה אדם ערכי יותר, ומאמין הרבה יותר מאשר אובמה האתאיסט שלא מאמין בכלום.

הרב רוזנברג פחות נלהב כשהוא מדבר על רומני, "אני יותר נלחם בבחירתו המחודשת של אובמה, מאשר בקידום בחירתו של רומני" אמר.

הרב טען ובצדק: "אני בכלל לא מכיר אותו, מעולם לא ישבתי איתו לארוחת ערב", עם זאת מצא הרב נקודת זכות ברומני ואמר כי מבחינתו רומני יהיה נשיא טוב יותר ולו בגלל הבנתו הרבה בתחום הכלכלה.

בשורה התחתונה, הרב רוזנברג אמר כי לא ניתן להבטיח שום דבר ביחסי רומני עם מדינת ישראל, כעת הכל דיבורים. אך בכל זאת, הקול שלי מובטח לו בבחירות.