לפני 101 שנים הוקם בית הכנסת "תפארת ישראל" בקווינס ע"י יהודים אשכנזים שהגיעו לעיר ממנהטן. ביום רביעי האחרון התאספו חברי הקהילה ובטקס חגיגי גזרו את הסרט ובית הכנסת נפתח מחדש. עלות השיפוץ: 1.6 מיליון דולר.

חברי קהילת "תפארת ישראל" בקווינס חגגו השבוע את פתיחתו המחודשת של בית הכנסת העתיק ששוחזר בדיוק מוחלט למראהו המקורי. עלות השיחזור: 1.6 מיליון דולר.

קרא עוד:

[postim]

לפני כ-101 שנים הוקם בית כנסת בקווינס ע"י תושבים חדשים שהגיעו לעיר משכונת איסט סייד במנהטן. בית הכנסת הוקם בסגנון ייחודי מאוד, במתכונת דומה לבתי הכנסת שנבנו במנהטן באותן שנים. במהלך השנים החל הטיח להתקלף והמבנה החל לקבל מראה מיושן ובלתי מכובד בעליל.

רב הקהילה כיום הינו הרב אמנון חיימוב. הרב סיפר כי ישנם למעלה מ- 50 משפחות שמרגישים בבית הכנסת כמו בביתם שלהם ומדובר בקהילה מאוחדת ומשפחתית.

הרב חיימון מתגורר בדירה הנמצאת בסמיכות לבית הכנסת.

בשנת 1999 בית הכנסת הוכר ע"י רשות העתיקות האמריקנית כבניין היסטורי. והיה לבית הכנסת הראשון שהוכר על ידי הרשות בקווינס.

במהלך השיפוץ נאלצו הפועלים לקלף את הטיח שהותקן ב1929, ולעשותו מחדש. כשהם כפופים להוראות היסטוריונים ששהו במקום ודאגו לשחזר את בניית בית הכנסת בהעתק מדוייק למראהו המקורי.

הבידוד שודרג כמובן ביחס למה שהיה בעבר. אך מלבד זה הצבע, עיטורי העץ והחלונות שוחזרו במדוייק.

מי שעזרה לא מעט בשיפוץ היא רעייתו של הרב חיימון שכבר בשנת 1997 דאגה להשיג את תוכניות המבנה מהעירייה ועקבה אחר כל שלב בהתקדמות השיפוצים. לטענתה, אינו דומה בית כנסת עתיק ששוחזר לבית כנסת שנבנה מחדש.

עלות השיפוץ 1.600,000 $.

השבוע כאמור, ביום רביעי התאספו בני הקהילה הנרגשים לטקס גזירת הסרט לבית הכנסת המשוחזר.

כעת לאחר שסיימו את השיפוץ החיצוני, מתכננים בבית הכנסת לטפל במערכת החשמל.

נשיאה המקומי של קווינס אמר, לאחר 101 שנים, בית הכנסת פותח את שעריו מחדש ומזמין את כל הציבור. אני מקווה שבבית הזה תשרה רק שמחה.