פעילים מהמפלגה האנטישמית 'יוביק' בהונגריה ערכו עצרות אנטישמיות במסגרת אירועי יום השנה למרד ההונגרי. במהלך העצרות שרפו דגל ישראל, הצדיעו במועל יד וקראו "מוות ליהודים". משרד החוץ ההונגרי גינה את העצרות.

בהונגריה נערכו עצרות אנטישמיות ע"י מפלגת 'יוביק' האנטישמית, זאת במסגרת 'יום השנה למרד ההונגרי' שהיה בשנת 1956. במהלך העצרות נרשמו תקריות אנטישמיות רבות.

קרא עוד:

[postim]

מה שלא יהיה, בסופו של דבר תמיד כשזה נוגע לדברים רעים, איכשהו האנטישמיים מתעוררים ומקשרים את זה לעם היהודי. הפעם זה קרה באירועי יום השנה למרד ההונגרי.

עצרות אנטישמיות רבות נערכו ע"י פעילים מפלגת 'יוביק' האנטישמית. במהלך העצרות נרשמו תקריות רבות, שריפת דגל ישראל בבודפשט, הצדעה במועל יד, וקריאות 'מוות ליהודים'.

במהלך אחת העצרות בה נאם יו"ר המפלגה, גאבור וונה האשים זה האחרון את מדינת ישראל בניסיון להשתלט על אדמות הונגריות. וונה קרא להונגריה לפרוש מהאיחוד האירופי.

ערוץ 7 מדווח על שליח חב"ד בבודפשט שחשש ללכת ברחוב ולהיתקל בפעילים האנטישמיים ולכן בחר לנסוע במונית. לרוע מזלו, נהג המונית משתייך לאחת הכתות המזוהות עם הניאו נאצים. במהלך הנסיעה הבחין הנוסע כי הנהג דרוך וחשש מאוד. בסוף הנסיעה הוא אמר ליהודי ההמום: "הגענו. רד מהמונית. אני לא רוצה את הכסף שלך".

ממשרד החוץ ההונגרי נמסר כי היו תקיפות פיזיות נגד יהודים במהלך העצרות.

שגרירות ישראל בהונגריה הוציאו מחאה חריפה נגד העצרות האנטישמיות ותהו לקשר בין ההונגרים שהתנגדו לקומוניסטים לבין מדינת ישראל.

משרד החוץ ההונגרי הוציא הודעת גינוי בזה הלשון: "לא מקובל לפגוע באזרחנו היהודים ולפגוע בדגל ישראל, ממשלת הונגריה מחויבת להילחם בכל הצורות של האנטישמיות והגזענות ועומדת איתנה, עם כל האמצעים הדרושים, נגד קיצוניות מסוכנת",