צילום: דוברות הבית הלבן

טראמפ נגד המפגינים בפורטלנד: "אנרכיסטים ששונאים את אמריקה"

נשיא ארה"ב תקף את משתתפי המחאה המתמשכת נגד הרג ג'ורג' פלויד בעיר הגדולה באורגון וטען כי מדובר באנרכיסטים. טראמפ יצא גם נגד סיקור ההפגנות ואמר שהוא מוטה, "התקשורת העלובה לא מראה את האלימות, היא רוצה שיחשבו שמדובר במפגינים נפלאים"

נשיא ארצות הברית דונלד טראמפ תקף הלילה (שני) את המפגינים נגד הרג ג'ורג' פלויד בעיר פורטלנד שבמדינת אורגון. "המפגינים הם אנרכיסטים ששונאים את מדינתו", כתב טראמפ בחשבון הטוויטר האישי שלו. הנשיא האמריקני יצא גם נגד סיקור המחאה בכלי התקשורת בארצות הברית.

"התקשורת העלובה לא מסקרת את האלימות שמתקיימת בהפגנות", כתב טראמפ. בציוץ שפרסם מוקדם יותר, הוא טען כי "התקשורת מסרבת להראות מה קורה בפורטלנד, סיאטל ומקומות אחרים. הם רוצים שהציבור האמריקני יאמין שמדובר במפגינים נפלאים – ולא אנרכיסטים מהשמאל הקיצוני".

בציוץ נוסף שהעלה הנשיא טראמפ הוא הציג תמונה של הפגנה צפופה בפורטלנד, ועקץ את המפגינים על שאינם שומרים על כללי הריחוק החברתי.

המהומות בפורטלנד מקבלות סיקור נרחב בארה"ב מאז שהממשל החליט ב-4 ביולי לשלוח כוחות פדרליים לעיר, שיסייעו למשטרה המקומית וישמרו על הסדר. שליחת הכוחות הפדרליים עוררה דיון סוער בנושא חירות האזרח בארה"ב, בתקופה של מחאת ענק אחרי רצח ג'ורג' פלויד. הממשל הסביר שהכוחות נשלחו כדי לשמור על המבנים הפדרליים בפורטלנד, בהם בית המשפט הפדרלי, אך בפועל הם ביצעו מעצרים שרחוקים מאותם מבנים.

בשבוע שעבר הודיע טראמפ שכדי לשמור על החוק והסדר ברחובות הוא ישלח כוחות פדרליים לערים נוספות, שכמו פורטלנד גם הן נמצאות בשליטה דמוקרטית, והבטיח לשים סוף ל"פשיעה האלימה ולשפיכות הדמים" באמריקה.

ב'וואלה' דווח כי ביום שבת האחרון התאספו אלפי מפגינים מחוץ לבית המשפט הפדרלי בפורטלנד, וירו זיקוקים לעבר המבנה. זאת, בעוד שהסוכנים הפדרלים ירו רימוני הלם וריססו גז מדמיע לעבר המוחים. בין אלו שספגו את הגז המדמיע היה גם ראש עיריית פורטלנד, טד ווילר, שהשתתף במחאה נגד נוכחות הכוחות הפדרלים שנשלחו על ידי טראמפ כדי לבלום את המהומות בעיר.

חלק מתושבי פורטלנד, כולל חברים במועצת העיר, האשימו את ווילר בכך שלא ריסן את המשטרה המקומית, שהשתמשה בגז מדמיע נגד המפגינים במקרים רבים, עוד בטרם הגיעו הסוכנים הפדרלים לעיר מוקדם יותר החודש. אחרים, בין היתר בקהילה העסקית, תקפו אותו על חוסר יכולתו להביא את המצב תחת שליטה בחודשים שחלפו מאז פרוץ המחאה על הרג ג'ורג' פלויד.

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *