נסראללה על הפיצוץ בביירות: "אין לנו נשק בנמל – מכירים יותר את נמל חיפה"

מזכ"ל ארגון הטרור הלבנוני התייחס לפיצוץ האדיר ואמר כי "בתקשורת הפיצו שמועות על חזבאללה - הגורמים הרשמיים הכחישו אותן". בנוסף הודה לצרפת על הסיוע ואמר: "מוכן לסייע לאזרחים שבתיהם נהרסו, יש לנו ניסיון ממלחמת 2006"

מזכ"ל חיזבאללה חסן נסראללה התייחס היום (שישי) לראשונה לפיצוץ האדיר שזרע הרס ברחבי ביירות והכחיש את הטענות שארגונו החזיק כלי נשק בנמל שבו אירע הפיצוץ: "אני רוצה להדגיש בתוקף כי אין כל מחסן רקטות של חזבאללה בנמל ביירות. אין כל רקטות או חומרי נפץ במחסן בנמל, וגם לא היה בעבר. לחזבאללה אין כלום בנמל. לא טילים, לא תחמושת, לא נשק, לא אמוניום חנקתי, ואפילו לא רובה".

בנאום הראשון שלו מאז האסון הכבד, אמר נסראללה: "לפני שדחיתי את נאומי, התכוונתי לנאום בין היתר על הסוגיות הנוגעות לישראל, אך היום, בעקבות האסון, לא אדבר על כך. אדבר על האסון בלבד. מבחינתנו בחיזבאללה – אנחנו מוכנים לעזור, כל מוסדותינו ואמצעי האנושיים והחומריים לרשות המדינה כדי להתמודד עם האסון הזה".

אף שבפתח דבריו הדגיש כי לאור האסון הכבד אין בכוונתו לדבר על נושאים אחרים מלבד הפיצוץ, כמו ישראל, בהמשך דבר שיגר נסאללה איום די מפורש לעברה. "משימתו העיקרית של חיזבאללה היא התנגדות", אמר. "אנחנו לא מכירים את נמל ביירות. זה לא באחריות שלנו. אנחנו מכירים את נמל חיפה טוב יותר".

מזכ"ל חיזבאללה דרש לערוך חקירה רצינית בנוגע לפיצוץ בביירות, אף בשיתוף עם הצבא. "מי שיימצא האחראי לאירוע זה – בין אם כתוצאה מהזנחה ובין אם במכוון – ייענש", מסר. "זו צריכה להיות חקירה הוגנת ונטולת פניות. אין מקום לשיקולי פוליטיקה בענישה של האחראים לפיצוץ". לדבריו, "הפיצוץ מעיד על רשלנות ושחיתות, ואנו חייבים לדעת את האמת".

בדומה לנשיא מישל עאון, מנהיג חיזבאללה לא שלל אפשרות של פעולה עוינת. "גם אם הפיצוץ היה מכוון – יש פה רשלנות. לא משנה מה היה הגורם לפיצוץ: פצצה, תקלה, שריפה או תקיפה אווירית, השאלה היא מה עשו אותם חומרים במחסן במשך שש שנים. הדרך שבו ההנהגה תטפל במחדל היא גורלית", אמר.

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *