בעקבות הפיצוץ בביירות: ממשלת לבנון התפטרה, רה"מ חסאן דיאב ימסור הצהרה

שרים אמרו כי ראש הממשלה חסאן דיאב יכריז הערב על התפטרות הממשלה זאת על רקע זעם הציבור בעקבות הפיצוץ הקטלני שארע בביירות, שבו נהרגו יותר מ-200 איש. עשרות עדיין נעדרים, בהם עובדים זרים, אך הצבא הפסיק את החיפושים. המפגינים דורשים גם את התפטרות הנשיא

בלבנון ממתינים לנאומו של ראש הממשלה, חסאן דיאב, על רקע ההערכות שהוא מתכוון להודיע על התפטרותו. לפי "סקיי ניוז" בערבית דיאב יודיע ב-19:30 על התפטרות ופיזור הממשלה. שרים בממשלה אמרו שההתפטרות היא לא "בריחה מאחריות" וציינו שהם מבקשים להרכיב ממשלה חדשה מהר ככל הניתן.

לקראת נאומו של דיאב אמר שר הבריאות הלבנוני, חאמד חסן, שכל שרי הממשלה התפטרו מתפקידם בעקבות הפיצוץ בנמל ביירות. שר הבריאות הלבנוני הוסיף שראש הממשלה דיאב יגיע לארמון הנשיאות כדי למסור לנשיא, מישל עאון, את הודעת ההתפטרות בשמם של כלי שרי הממשלה. בסביבתו של דיאב טרם הגיבו לפרסום.

ההתפטרות הצפויה של דיאב מגיעה אחרי התפטרותם של שלושה שרים בממשלה אחרי האסון, ואחרי ההתפטרות של שר החוץ עוד קודם לכן. היום הודיעה שרת המשפטים, מארי קולד נג'ם, על עזיבת התפקיד, ולפניה אלה היו שר הסביבה ושרת התקשורת.

דיאב הכריז ביום שבת כי הוא קורא לבחירות מוקדמות בצל המחאה העממית הגוברת נגד השלטון, אולם שרת ההסברה, מנאל עבד א־צמד, החליטה לא לחכות והודיעה אתמול כי היא עוזבת את הממשלה. בכך הפכה לשרה הראשונה שמתפטרת מתפקידה בעקבות הפיצוץ בנמל ביירות בשבוע שעבר.

ב'ווינט' דווח כי ממשלת לבנון נועדה ישיבה להיום בצהריים, ובלבנון נפוצו שמועות שלפיהן בכוונת הממשלה להתפטר כולה, שבעה חודשים אחרי שהוקמה בחסות חיזבאללה ובעלי בריתו

אתמול אלפי מפגינים ניסו לפרוץ לבניין הפרלמנט הלבנוני והתעמתו עם כוחות המשטרה, זאת במחאה על הפיצוץ שהתרחש בשבוע שעבר בביירות, המפגינים פרצו למשרד התקשורת ולמשרד הדיור, כולם ממוקמים ברחובות הסמוכים לבניין הפרלמנט והציתו צמיגים וציוד משרדי סמוך לבניין הפרלמנט. המשטרה הצליחה להדוף את המפגינים מלהיכנס לבניין הפרלמנט תוך שימוש בירי גז מדמיע.

סרטונים שהועלו ברשתות החברתיות מראים מפגינים זועמים הקוראים לכוחות הביטחון לחדול מדיכוי ההפגנות ולהתעמת עם ארגון הטרור חיזבאללה. המפגינים צעקו לעבר השוטרים כי הם "מפחדים מחיזבאללה".

במקביל, פורסמו ברשת תמונות של אנשי חיזבאללה יורים בנשק חם לעבר מפגינים, אמש בהפגנת עשרות האלפים נגד הממשלה וארגון הטרור. במהלך אותה הפגנה נפצעו מעל 400 מפגינים.

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *