הבחירות לנשיאות ארה"ב קרובות מתמיד, האתרים החלו לפרסם את שם המועמד בו הם תומכים. הבאנו לכם כאן את בחירתם של דיילי ניוז בניו יורק שבחר במיט רומני ואת 'הארץ' שבחר בברק אובמה.

האתרים בארה"ב פירסמו בימים האחרונים את שם המועמד בו הם תומכים בבחירות לנשיאות. אתר הדיילי ניוז הפתיע ופירסם את תמיכתו במיט רומני, זאת לאחר שלפני 4 שנים תמך בברק אובמה. אתר 'הארץ' קובע כי 'אובמה טוב לישראל' ולכן הביע תמיכה בבחירתו.

קרא עוד:

[postim]

הבחירות לנשיאות מתקרבות בצעדי ענק, תוך 48 שעות נדע פחות או יותר מי יהיה נשיא ארה"ב בלפחות 4 שנים הקרובות.

האתרים בארה"ב פירסמו אתמול את בחירתם, כאן בJDN הבאנו לכם הגולשים את בחירתם של 2 האתרים הפופולאריים – 'דיילי ניוז' ו'הארץ'.

אתר 'דיילי ניוז' החליט הפעם לבחור במועמד הרפובליקני מיט רומני, בשונה מבחירתו לפני 4 שנים, אז החליט לתמוך במועמד הדמוקרטי שמכהן כיום – ברק אובמה.

בהסבר לבחירתם נכתב, לפני ארבע שנים תמכנו כאן באתר בברק אובמה, חשבנו לעצמנו שמועמד כמו אובמה, עם כישורים כמו שיש לו, זה מה שאנחנו צריכים. אך לצערנו התברר כי אובמה לא סיפק את הסחורה.

מצבה הכלכלי של ארה"ב היום שונה בהרבה יותר מלפני 4 שנים. בשנים האחרונות מעמד הביניים סבל רבות מהידרדרות המצב הכלכלי במשק. שיעורי האבטלה עלו באחוזים גבוהים, המשכורות הצטמקו, מחיר הנסיעה בתחבורה ציבורית עלה משמעותית כמוהו גם מחיר הדלק. שכר הדירה התייקר. בשורה התחתונה, נראה כי כלכלת ארה"ב עמדה על קיסמים ובמהלך השנים האחרונות הם נשברו…

לסיכום, כותב האתר, המנהיגים שלנו חייבים לנו רמת חיים טובה יותר, ואנו רוצים להמשיך ולראות את ארה"ב מתפתחת ומשגשגת. מקום בו הורים יוכלו לצפות בילדיהם מצליחים ומטפסים למשרות בכירות ומכובדות.

השאלה שלנו היא פשוטה, למי מהשניים יש יותר סיכוי להגיע ליעד הזה? ברק אובמה או אולי מיט רומני? לדעתנו, סיכוייו של רומני גבוהים יותר ולכן החלטנו לבחור בו.

אתר 'הארץ' החליט להמשיך ולתמוך בברק אובמה. בהארץ דנו בשאלה – האם אובמה היה נשיא טוב לישראל? התשובה היא כן! ולכן אנחנו ממשיכים לתמוך בו גם בבחירות הקרובות.

בכתבה שעלתה הרחיבו בהסבר למה באמת אובמה ולא רומני? זה מה שהיה שם:
ביום שלישי הקרוב יצביעו עשרות מיליוני אמריקנים ויבחרו את הנשיא וסגנו לשנים הקרובות. זה אומנם יומם של האמריקאים, אך תוצאות הבחירות ישליכו על העולם כולו.

לרבים מהאמריקאים, בפרט היהודים שבהם אחד השיקולים שינחו אותם ביום הבחירות הינו – טוב לישראל או לא?

מסיבות שונות, הקמפיין של רומני הציג אותו כאיש חם ותומך במדינת ישראל והציג את אובמה כמי שישראל אינה מעניינת אותו מידי ופחות דואג לאינטרסים שלה. אחת הסיבות העיקריות היא תמיכתו המופגנת של נתניהו ברומני, זאת לאחר ששניהם נהנים מתמיכתו הפיננסית של איל ההון שלדון אדלסון.

הכל טוב ויפה, אך למרות הצהרותיו של רומני, הקו אותו הוא חושב להוביל, חסר כל סיכוי. ונראה כי דווקא ניסיונותיו של אובמה להשכין שלום בין מדינת ישראל לפלסטינים, הם אלו שיעזרו בסופו של דבר.

אמנם אובמה הקפיא לנו את הבנייה בהתנחלויות מידי פעם, אך כל הוויתורים שלנו יובילו בסוף להסכם שלום לו אנו מצפים כבר שנים רבות. אובמה צריך קדנציה שנייה כדי להמשיך את מה שהוא שהתחיל, ואם במקרה תהיתם אם אובמה טוב לישראל או לא? תשובתנו הנחרצת: אובמה טוב לישראל.

מה אתם החלטתם? ומה החליטו רוב אזרחי ארה"ב? את זה נדע בעז"ה בעוד קצת יותר מ 48 שעות.