ויקיפדיה

בגרמניה קובעים: "נבלני הורעל מעל לכל ספק- דורשים מרוסיה הסבר"

מנהיג האופוזיציה הרוסית אלכסיי נבלני הורעל בגז עצבים, כך הכריז היום דובר ממשלת גרמניה. בגרמניה מאיימים: "נחליט עם מדינות נוספות על תגובה משותפת." דובר הקרמלין: "גרמניה לא עדכנה אותנו"

 • סוף טראגי ל-13 שנים של תרדמת

  תוכן מקודם

 • למה להעיב על רגעי האושר?

  תוכן מקודם

 • החיסון האמיתי לנזקי הקורונה הרוחניים: הישיבה שתציל את הילד שלך - כפר סיטרין

  תוכן מקודם

 • בנם של קדושים: נכד לרבי אלימלך מליז'ענסק מבקש עזרה

  תוכן מקודם

מנהיג האופוזיציה הרוסית אלכסיי נבלני הורעל בגז עצבים, כך הכריז היום (רביעי) דובר מטעם ממשלת גרמניה. הוא סיפר לתקשורת כי הבדיקות שנערכו בבית החולים מראות מעל לכל ספק כי גז עצבים מהקבוצה של "נוביצ'וק" אחראים להרעלתו של נבלני עוד מסר הדובר כי מדינתו "מגנה את המתקפה על נבלני, ודורשת מרוסיה להסביר את עמדתה בנושא". והבטיח שגרמניה תדון עם מדינות נוספות על תגובה משותפת הולמת. בברלין החליטו לזמן את השגריר הרוסי לשיחה.

יצוין כי באמצעות "נוביצ'וק" הורעל הסוכן הרוסי לשעבר סקריפל סמוך לביתו בבריטניה.

דובר הקרמלין דימיטרי פסקוב מסר בתגובה כי "גרמניה לא חלקה עם ממשלת רוסיה את המסקנות על כך שנבלני, המאושפז בבית חולים בברלין כשהוא נמצא בתרדמת, הורעל". רופאים ברוסיה, שטיפלו בנבלני, דחו בחודש שעבר את ההערכות על הרעלתו, אך מקורביו של נבלני אמרו כי אנשי ביטחון היו נוכחים בעת הטיפולים.
.
כזכור, נבלני אושפז במצב קשה בבית חולים בעיר אומסק שבסיביר, לאחר ששתה כוס תה באחד מבתי הקפה בשדה התעופה בטומסק, ובמהלך טיסתו לכיוון עיר הבירה מוסקבה החל לחוש ברע. וזמן קצר לאחר ההמראה, נאלץ הטייס לבצע נחיתת חירום בעיר אומסק. דוברתו מסרה כי "הוא הוכנס לטיפול נמרץ אחרי שהראה סימנים להרעלה." לאחר שאנשיו טענו שהם לא סומכים על הטיפול הרפואי אותו הוא יקבל ברוסיה הוא הוטס לבית חולים בגרמניה.

מנהיג האופוזיציה בילה בשנים האחרונות מספר פעמים בבתי סוהר בשל המעורבות האנטי-ממשלתית שלו והחברות בארגונים אנטי-קרמלינים. בית הדין האירופי לזכויות אדם קבע כי המעצר והכליאה של נבלני בשנים 2012 ו-2014 נבעו ממניעים פולטים והפרו את זכויות האדם שלו. בתגובה, מוסקבה אמרה כי הפסיקה של בית הדין "מפוקפקת".

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן