המירוץ לנשיאות ארה"ב הסתיים בנצחונו של ברק אובמה שימשיך בתפקידו בארבעת השנים הקרובות. נתון מפתיע שהתגלה - 38% מתושבי קרית יואל נתנו את קולם לאובמה, בהשוואה לבחירות ב-2008 בהן הוא קיבל רק 5% מקולות הבוחרים בעיר, מדובר בעלייה משמעותית.

כמעט שבוע מאז נערכו הבחירות לנשיאות ארה"ב, רוב הציבור החרדי הצביע למיט רומני, בעל הדעה השמרנית יותר. אך בקרב הקהילה בקרית יואל כמעט 40% הצביעו לאובמה. הסיבה: מחאה נגד נתניהו שניסה לקדם את רומני.

קרא עוד:

[postim]

ביום שלישי שעבר ארה"ב בחרה את ברק אובמה כנשיא, למשך ארבעת השנים הקרובות. בציבור החרדי כמו תמיד, העדיפו להצביע למועמד הרפובליקני, הפעם זה היה מיט רומני.

עיר אחת חרגה משאר הציבור החרדי, מדובר בקרית יואל, עיר במונרו בה מתגוררים למעלה מ-4000 משפחות, המשתייכות כולן לחסידות סאטמאר. בספירת הקולות נדהמו לגלות כי 38% מהבוחרים חרגו ממנהגם ובחרו במועמד הדמוקרטי ברק אובמה, לעומת 62% שקיבל מיט רומני. כדי להבין את משמעות החריגה, בבחירות הקודמות בעת שהתמודד ג'ון מקיין הרפובליקני, מול אובמה, קיבל מקיין 95% מקולות הבוחרים והשאיר 5% בלבד ליריבו הדמוקרטי.

רוב רובם של תושבי העיר, הינם אנשים עובדים, שעמלים קשה לפרנסתם ומשלמים מיסים גבוהים במיוחד. מה שכמובן מביא אותם לתמוך במועמד רפובליקני, זאת ועוד, מדובר בקהילה מאוד שמרנית ויש שיגידו קיצונית. מה שעוד יותר מתמיה איך קרה שהמועמד הדמוקרטי זכה בכמעט 40% מקולותיהם.

לאתר ה'ניו יורק פוסט' יש תשובה לשאלה. בהתייחס לתוצאות הבחירות בקרית יואל נכתב: "הסיבה העיקרית בשלה החליטו תושבים רבים להצביע לאובמה, הגיעה כמחאה על התערבותו של ראש ממשלת ישראל נתניהו בבחירות, שבשיא חוצפתו ניסה לסייע למתמודד הרפובליקני מיט רומני".

תושב העיר סיפר, כי נאמר להם לא להצביע לרומני מכיוון שהוא בעד ישראל. אחד אחר סיפר כי הצביע לאובמה בזכות ילד ששאל אותו האם הוא מצביע לאובמה? המבוגר שאל: אתה רוצה שאצביע לאובמה? והילד ענה, כן! מכיוון שהמתמודד השני הוא טוב לישראל.

תושב נוסף העונה לשם שמעון רולנצקי אמר כי חלק מהאנשים החליטו לבחור באובמה רק כדי להוכיח שהם לא מסכימים עם התעמולה הציונית שנערכה לטובת רומני והכפישה את אובמה.

עוד נכתב בניו יורק פוסט, "חסידי סאטמאר אוחזים כי העם היהודי צריך להישאר בגלות עד לבואו של המשיח".

אתר מקומי התגייס גם הוא למערכה  ויצא בקמפיין נרחב לטובת אובמה, האתר קרא לתושבים לבחור דווקא בו בשל חוצפתו של ראש הממשלה הישראלי, ואכן נראה כי הקמפיין השפיע על דעת הקהל ולא בכדי הצליח אובמה להתרומם ב-33% מאז הבחירות הקודמות בשנת 2008.

נתניהו כבר הספיק להתחרט על התערבותו הבוטה במערכת הבחירות בארה"ב, אך את הנעשה אין להשיב. הנזק כבר נעשה. לנו לא נותר אלא לקוות שלא נצטרך כעת לסבול מהשלכות המעשה הפזיז.