צילום: Shealah Craighead)

לראשונה מאז תוצאות הבחירות: טראמפ מצהיר – "אעביר את השלטון באופן מסודר"

"על אף שאני לחלוטין לא מסכים עם תוצאות הבחירות והעובדות הן לצדי", הכריז הנשיא טראמפ, "למרות זאת תתקיים העברת שלטון באופן מסודר ב-20 בינואר. אני ממשיך ואומר שנמשיך את המאבק שלנו לוודא שרק קולות חוקיים נספרו כחלק מתוצאות הבחירות"

 • החיסון האמיתי לנזקי הקורונה הרוחניים: הישיבה שתציל את הילד שלך - כפר סיטרין

  תוכן מקודם

 • גרמניה: הסכים לנתח יהודייה וחזר בו

  תוכן מקודם

 • סיטואציה מביישת: עזרו לבת ישראל עזובה

  תוכן מקודם

 • בנם של קדושים: נכד לרבי אלימלך מליז'ענסק מבקש עזרה

  תוכן מקודם

במקביל לאשרור ניצחונו של הנשיא ביידן בידי הקונגרס האמריקני, הנשיא טראמפ פרסם הבוקר (רביעי) הצהרה בה לראשונה הוא מתחייב להעביר את השלטון באופן מסודר לנשיא ארצות הברית הנכנס ג'ו ביידן ב-20 בינואר. בדבריו טראמפ המשיך לטעון כי הוא לא מסכים עם תוצאות הבחירות שלטענתו אינן נכונות.

"על אף שאני לחלוטין לא מסכים עם תוצאות הבחירות והעובדות הן לצדי," הכריז הנשיא טראמפ, "למרות זאת תתקיים העברת שלטון באופן מסודר ב-20 בינואר. אני ממשיך ואומר שנמשיך את המאבק שלנו לוודא שרק קולות חוקיים נספרו כחלק מתוצאות הבחירות. בעוד שזה מייצג את סוף הכהונה המעולה ביותר בהיסטוריה הנשיאותית – זוהי רק ההתחלה של המאבק שלנו להפוך את אמריקה לגדולה שוב".

דבריו של נשיא ארצות הברית דונלד טראמפ פורסמו בחשבונו של חבר המפלגה הרפובליקנית דן סקאבינו, לאחר שחשבונות הפייסבוק והטוויטר של הנשיא טראמפ נחסמו אמש על רקע המהומות האלימות בגבעת הקפיטול שנגמרו במותם של 4 בני אדם.

הכרזת טראמפ מגיעה לאחר החלטת הקונגרס של ארצות הברית שאישר הבוקר באופן סופי את הניצחון של ג'ו ביידן בבחירות לנשיאות. במהלך הדיונים הביעו חלק מחברי הקונגרס הרפובליקנים התנגדויות לניצחון של ביידן בכמה מדינות מפתח, אך אלו נדחו ורק עיכבו את הדיון שתוצאותיו היו צפויות מראש.

התוצאות הוכרזו על ידי סגן הנשיא מייק פנס, שספג מטחי ביקורת מצד טראמפ על כך שלא התערב בהליך – אף שאין זה בסמכותו. ביידן הוכרז רשמית כמנצח אחרי שאושררו הקולות של לפחות 270 אלקטורים, הרף הדרוש לניצחון בבחירות לנשיאות, אחרי שנדחו התנגדויות לאישור התוצאות בפנסילבניה. ביידן זכה בסך הכול ב-306 אלקטורים, לעומת 224 של טראמפ, בנוסף לפער של יותר משבעה מיליון קולות בהצבעה הכללית.

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן