החור שנפער לכאורה בספינה • צילום מסך מתוך טוויטר

בישראל מעריכים כי איראן שיגרה טילים על הספינה, ותומכים בתגובת נגד

בכירים בישראל, בהם שר הביטחון בני גנץ אמרו כי הם מעריכים שאיראן היא העומדת מאחורי תקיפת הספינה הישראלית במפרץ עומאן • ההערכה היא כי האיראנים שיגרו טילים, ובישראל תומכים הבכירים בתגובה חריפה נגד טהראן

 • "עזרו לנו לצאת מפה" שמונה יתומים זועקים לעזרה

  תוכן מקודם

 • מחפשים דירה בלב רמת בית שמש ד'? אתם חייבים לשמוע על ההטבה הזו

  תוכן מקודם

 • שכני משפחת רוטנר בוידוי כואב: "תמיד ידענו שהמצב מורכב"

  תוכן מקודם

 • "אבא, תחזור!" מראות קשים בבית האבלים של משפחת יעקובזון.

  תוכן מקודם

גורמים בכירים בישראל תומכים בתגובה נגד טהראן בתגובה לפיצוץ בספינה הישראלית במפרץ עומאן. היום (ראשון) צפוי להתקיים דיון בנושא של ראשי מערכת הביטחון והדרג המדיני – מדווח רועי שרון בחדשות כאן 11.

לפי הדיווח, אותם גורמים בכירים אומרים כי מדובר בחציית קו אדום בכל האמור לתקיפת מטרה אזרחית, לא צבאית ולא מתקן של המדינה, שכן מדובר בספינה שבבעלות איש עסקים ישראלי.

בכירים בישראל, בהם גם שר הביטחון בני גנץ, הצהירו כי לפי הערכותיהם, איראן היא העומדת מאחורי הפיצוצים בספינה. הערכה היא כי איראן שיגרה שני טילים לעבר ספינת המשא השייכת לאיש העסקים הישראלי רמי אונגר. לדברי גנץ, "על סמך המיקום וההקשר – האיראנים הם שעומדים מאחורי הפיגוע".

הערכה הישראלית תואמת את דברי הגורם הביטחוני בארה"ב שאמר לסוכנות הידיעות רויטרס כי הפיצוץ התרחש מעל קו המים ולא מתחתיו, וכי החורים נפערו בשני הצדדים של הספינה.

רמי אונגר עצמו אמר כי הוא מצפה שהסוגיה תיבדק יחד עם גורמים בישראל. "אני לא חושב שזו פגיעה מכוונת באוניה בבעלות ישראלית", הוסיף אונגר. "זה עוד לא קרה לי ואני בן 74 אבל היו מקרים כאלה במפרץ. אני חושב שזה משחק בין איראן לארה"ב ושבגלל זה הם פוגעים באוניות מערביות".

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן

logsuz shell indir instagram takipçi satın al ucuz gündem haber Pubg mobile cephaneleri takipçi satın al leke kremi aktif takipçi php shell