סעודיה יירטה מל"ט מתאבד של הח'ותים; ארה"ב בקריאה למו"מ • צפו

סעודיה מפרסמת תיעוד חדש של שיגור מל"ט מתאבד על ידי הח'ותים הנתמכים על ידי האיראנים, ואת היירוט המוצלח • ארה"ב החליטה להפסיק את התקיפות על אדמת תימן, תוך פרסום קריאה למורדים להתחיל במשא ומתן, ולהפסיק את מעשי התוקפנות שלהם

 • מרן רבי ברוך ויסבקר שליט"א פונה אליכם בפניה אישית ומרגשת

  תוכן מקודם

 • האסון בסנהדריה: "בצהריים עוד שיחק עם הילדים בגינה "

  תוכן מקודם

 • אתה יכול להיות בעלים של פרויקט נדלן בירושלים

  תוכן מקודם

 • משלמים כעת 250,000 ש"ח ויש לכם דירה חדשה

  תוכן מקודם

יממה אחרי המתקפה האיראנית על נמל הנפט של סעודיה, מפרסמים בערב הסעודית תיעוד נוסף בו נראה יירוט מוצלח של מל"ט מתאבד שנשלח על ידי הח'ותים לעבר דרום המדינה.

קרא בנושא:

מתיחות עולמית • סעודיה מפרסמת תיעוד וטוענת: "איראן תקפה את הנמל"

המורדים החות'ים אמרו כי פגעו במטרה צבאית ליד נמל התעופה הסעודי "אבהה", ששוכן סמוך לגבול עם תימן, באמצעות טיל בליסטי מסוג חדש, אך הקואליציה בראשות סעודיה פרסמה את תיעוד יירוט הטיל הבליסטי והמל"ט החמוש ששוגרו לכיוון דרום הממלכה.

במקביל, ארה"ב והאו"ם מנסים יחד להביא להפסקת אש במלחמת האזרחים בתימן ולחידוש שיחות השלום בין הצדדים. למרות המתקפות החוזרות ונשנות מצידם כלפי סעודיה, ארה"ב ממשיכה לקרוא לשלום.

דובר מחלקת המדינה האמריקנית נד פרייס אמר כי "התקפות כאלה אינן מייצגות מעשים של ארגון שלוקח ברצינות את נושא השלום", והוסיף כי התקפות הח'ותים הנתמכים על ידי האיראנים, המסכנים אוכלוסייה אזרחית בסעודיה, "אינן מתקבלות על הדעת".

נשיא ארה"ב ג'ו ביידן הודיע על הפסקת התמיכה בפעולות התקפיות של הקואליציה בראשות סעודיה על אדמת תימן, אך הבטיח שארה"ב תסייע לסעודים בפעולות הגנתיות, וזאת מתוך ניסיון כי הפסקת התקיפות בתימן יובילו להפסקת התקיפות של הח'ותים בסעודיה – מה שלא קרה בפועל.

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן Hide picture

logsuz shell indir instagram takipçi satın al ucuz gündem haber Pubg mobile cephaneleri takipçi satın al leke kremi aktif takipçi php shell